Środowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy SSC Napoli, a FC Barceloną zakończył się remisem 1:1. Bramki w tym spotkaniu strzelili Robert Lewandowski i Victor Osimhen. Rewanż odbędzie się 12 marca w Barcelonie.

Mecz Napoli - FC Barcelona na remis

Pierwsza połowa spotkania okazała się mało emocjonująca, najlepszą okazję na zdobycie gola miał w 22. minucie Robert Lewandowski. Polak jednak płaskim strzałem z 6 metra nie zdołał pokonać bramkarza Napoli.

Druga połowa od początku przynosiła więcej emocji. W 61. minucie Pedri dostrzegł wbiegającego w pole karne Roberta Lewandowskiego, a ten pewnym strzałem w krótki róg wyprowadził FC Barcelonę na prowadzenie.

Euforia kibiców i zawodników FC Barcelony nie trwała jednak długo. W 75. minucie Anguissa podał piłkę do Osimhena, a ten wręcz ośmieszył Inigo Martineza, a następnie strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Po bramce wyrównującej to Napoli ruszyło do ataku, lecz ich próby z daleka, bądź po dośrodkowaniach z rzutów rożnych nie przyniosły kolejnych goli.