Jan Błachowicz i Glover Teixeira zmierzyli się podczas gali UFC 267 w walce wieczoru. Dla Polaka była to druga obrona mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej. Czy również tym razem skutecznie obronił okazałe trofeum?

Błachowicz vs Teixeira UFC 267

Błachowicz vs Glover Teixeira, czyli ostatnia „polska” walka na gali UFC 267. Podczas sobotniego wydarzenia w klatce zobaczyliśmy bowiem trzech reprezentantów Polski. Najpierw swoje walki stoczyli Michał Oleksiejczuk i Marcin Tybura, a pojedynkiem wieczoru gali w Abu Zabi było starcie Błachowicz vs Teixeira. Dla Polaka była to druga obrona pasa w wadze półciężkiej – w pierwszej skutecznej obronie pokonał Israela Adesanyę, dla wielu sprawiając sporą niespodziankę.

Kto wygrał walkę Błachowicz vs Teixeira UFC 267?

O tym, kto wygrał walkę Błachowicz vs Teixeira, przekonaliśmy się późnym wieczorem w sobotę. Pojedynek Polaka i Brazylijczyka zaplanowany był na godzinę 23:00, w zależności od tego, jak potoczą się wcześniejsze walki na gali UFC 267. Tym razem nie trzeba więc było „zarwać nocki”, żeby obejrzeć w akcji polskiego mistrza UFC – wystarczyło tylko nieco przedłużyć wieczór i można było na żywo śledzić walkę Błachowicz vs Glover Teixeira na UFC 267.

Zanim dowiedzieliśmy się, czy Błachowicz wygrał na UFC 267, mogliśmy wytypować tę walkę. Kursy na gale UFC 267 wystawił bukmacher Betclic. Sporym faworytem tego starcia był aktualny mistrz – kurs 1.33, podczas gdy wygrana pretendenta została oszacowana na kurs 3.40. Polak rzadko kiedy był faworytem w swoich walkach w UFC, więc ciekawe było, jak poradzi sobie z taką rolą.

Gal UFC możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Wynik walki Błachowicz vs Teixeira UFC 267

Wynik walki Błachowicz vs Teixeira, czyli... niestety. Od początku przewagę w pojedynku miał Brazylijczyk, który wygrał pierwszą rundę. W drugiej z kolei zakończył walkę, skutecznie dusząc Polaka efektowną techniką. Pas pojechał do Brazylii!

Zobacz także - ile zarabia Jan Błachowicz?

Glover Teixeira pokonał Jana Błachowicza przez poddanie, runda 2