Żaden z nas nie lubi przegrywać, obstawiając zakłady bukmacherskie. Niestety w bukmacherce ciężko jest czasem trafić dwa mecze, a co dopiero kilka spotkań z rzędu. Z pomocą w tej kwestii przychodzi tzw. bezpieczny kupon, który przy spełnieniu odpowiednich warunków pozwoli nam zainkasować wygraną nawet w przypadku pomyłki.

Co to jest bezpieczny kupon?

Bezpieczny kupon to rodzaj kuponu AKO, na którym możemy popełnić jeden błąd, a mimo tego zostanie on rozliczony jako wygrany. Bukmacher przyzna nam wtedy część pełnej wygranej. Najważniejsze jest jednak to, że mimo jednego nietrafionego zdarzenia, będziemy mogli cieszyć się zyskiem.

Kupon AKO rozpoczyna się od dwóch zdarzeń, a kończy się w zależności od limitu danej firmy bukmacherskiej. Należy pamiętać, że każdy bukmacher sam ustala warunki bezpiecznego kuponu. Oznacza to, że u poszczególnych operatorów musimy dodać do kuponu inną liczbę zdarzeń, aby skorzystać z tego zabezpieczenia.

Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu?

Możliwości na zawarcie takiego zakładu są dwie ze względu na istnienie punktów naziemnych i opcji zawierania zakładów tradycyjną i bardziej popularną metodą online.

W przypadku punktów stacjonarnych przed puszczeniem kuponu musimy o tym poinformować pracownika, który zaznaczy taką opcję, jeżeli spełniliśmy odpowiednie warunki. Grając online, oczywiście jest to dużo prostsze i wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję "bezpieczny zakład". Najczęstszymi warunkami do spełnienia są:

 • kupon AKO składający się z określonej liczby zdarzeń
 • kurs całkowity musi odpowiadać wymaganiom danego bukmachera
 • kurs na pojedyncze zdarzenie musi odpowiadać wymaganiom danego bukmachera

Warto także pamiętać, że w momencie zawarcia bezpiecznego kuponu tracimy możliwość korzystania z cashoutu.

Którzy bukmacherzy oferują kupon bezpieczny?

Kilku bukmacherów na rynku oferuje graczom opcję bezpiecznego zakładu, co pozwala ubezpieczyć się na wypadek porażki i niweluje ryzyko utraty środków. Bezpieczny kupon oferują następujący bukmacherzy:

 • Fortuna
 • STS
 • Superbet
 • LVBET

Kupon bezpieczny Fortuna

Bezpieczne kupony można zawierać u kilku bukmacherów, jednak to Fortuna cieszy się wyjątkową renomą w tym aspekcie. Jest to argument, za użyciem kodu promocyjnego Fortuna i założeniem konta u tego bukmachera. Jakie wymogi ma bezpieczny kupon w Fortunie?

 • Maksymalny kurs jednego spotkania min. 3.50
 • Minimalny kurs całkowity 100.00
 • Tylko dla zakładów Prematch

Zwrot za jeden błąd wynosi 5 x stawka kuponu, a maksymalna kwota zwrotu to 200 PLN. Fortuna automatycznie zamienia nasz postawiony kupon na bezpieczny, jeśli zostaną spełnione wymienione wcześniej warunki. Dodatkowym ułatwieniem jest niebieski napis na dole naszego kuponu AKO, który informuje nas, czy musimy dodać dodatkowy zakład z danym kursem, aby spełnić warunki oraz że nasz kupon został zmieniony z AKO na Bezpieczny.

Kupon bezpieczny STS

Bukmacherem, który ma opcję bezpiecznego zakładu, jest też STS. Z bezpiecznego kuponu możemy skorzystać, jeśli spełnimy następujące warunki:

 • Stawka kuponu maks. 250 PLN
 • Łączny kurs wszystkich zdarzeń min. 175
 • Kurs pojedynczego zdarzenia maks. 2.00

Kwota zwrotu w przypadku przegrania jednego zdarzenia to 10 x wkład x 0,88, co daje maksymalnie 2200 PLN. Po spełnieniu warunków podczas wybierania zdarzeń pod kursem całkowitym pojawi się zakładka "Bezpieczny zakład".

Kupon bezpieczny Superbet

Superbet również oferuje swoim użytkownikom możliwość zawierania bezpiecznych kuponów. Jego warunki zostały ściśle określone w regulaminie bukmachera. Co zrobić, aby kupon został "ubezpieczony"?

 • Kupon musi składać się z 11 zdarzeń
 • Kurs każdego zdarzenia min. 1.30

W takim wypadku, jeśli jedno ze zdarzeń na kuponie okaże się nietrafione, Superbet przekaże nam wygraną w wysokości 10% możliwej wygranej z pozostałych 10 zdarzeń. Warto zatem użyć kod promocyjny Superbet i założyć konto u tego bukmachera.

Kupon bezpieczny LVBET

LVBET to czwarty bukmacher, który oferuje swoim graczom bezpieczny zakład. To stała promocja, która pozwala na zwrot do 50 PLN. W tym przypadku należy spełnić następujące wymogi:

 • Minimum 4 zdarzenia
 • Kurs łączny min. 3.00
 • Kwota zakładu min. 20 PLN

Bukmacher zastrzega sobie jednak, że do promocji nie kwalifikują się zakłady systemowe, kupony rozliczone przez cashout i zakłady zawarte za środki bonusowe. Bezpieczny zakład obejmuje wyłącznie wydarzenia z oferty sportowej. Nie kwalifikują się do niego sporty wirtualne i gry karciane.

Kupon bezpieczny, czy zakład bez ryzyka?

Wiele jest podobieństw między bezpiecznym kuponem i zakładem bez ryzyka. Należy jednak zaznaczyć, że są to dwie różne oferty promocyjne. Podobieństwo wynika z faktu, że przegrana na jednym zdarzeniu nie przekreśla szans na wygraną.

W przypadku zakładu bez ryzyka nie musisz ograniczać się do kuponów z kilkoma zdarzeniami. Dodatkowo cashback przyznawany jest niezależnie od tego, ilu zdarzeń nie trafisz. Jak zatem widać, zakład bez ryzyka jest pod tym względem atrakcyjniejszy i bardziej przejrzysty.


Na czym polega bezpieczny zakład?
Bezpieczny zakład daje możliwość nietrafienia jednego zdarzenia na naszym kuponie. Bukmacher wypłaci nam wtedy część potencjalnej wygranej.
Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu?
Wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję u danego bukmachera opcję "bezpieczny zakład".