Żaden z nas nie lubi przegrywać, obstawiając zakłady bukmacherskie i dążymy cały czas, żeby nasze kupony składające się z różnych spotkań okazały się trafione. Niestety w bukmacherce ciężko jest czasem trafić dwa mecze, a co dopiero kilka spotkań z rzędu. Z pomocą w tej kwestii przychodzi tzw. bezpieczny kupon, który przy spełnieniu odpowiednich warunków pozwoli nam zainkasować wygraną nawet w przypadku pomyłki.

Co to jest bezpieczny kupon?

Każdy z nas miał w życiu taką sytuację, że nasz kupon okazywał się porażką z powodu nietrafionego jednego zakładu. Takie sytuacje są bardzo frustrujące dla graczy, ponieważ często muszą obejść się smakiem wysokich wygranych. Gracze obstawiający kupony AKO z wieloma zdarzeniami mogą jednak zabezpieczyć się w postaci bezpiecznego zakładu. Na czym to polega? Zakład bezpieczny daje możliwość nietrafienia jednego zdarzenia na naszym kuponie. W przypadku, gdy np. obstawimy 8 spotkań niekoniecznie z jednej dziedziny sportowej i trafimy siedem z nich, to nadal możemy cieszyć się wygraną.

Bezpieczny zakład to swego rodzaju ubezpieczenie, polisa, która daje nam małą furtkę na pomyłkę podczas naszych analiz. Korzystając z funkcji bezpieczny zakład, musimy jednak pamiętać, że w przypadku pomyłki bukmacher nie wypłaci nam całej kwoty, to byłoby zbyt piękne, ale odliczy nam część wygranej z tytułu pudła. Kupon AKO rozpoczyna się od dwóch zdarzeń, a kończy się w zależności od limitu danej firmy bukmacherskiej. Korzystając z bezpiecznego zakładu, musimy mieć na uwadze, że jest to możliwe dopiero w przypadku, gdy wybierzemy cztery selekcje. Ma to związek z nazwą zakładów, ponieważ dopuszczalne są zakłady singlowe, duble i treble. Zobacz także: Czym jest zakład bez ryzyka?

Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu?

Możliwości na zawarcie takiego zakładu są dwie ze względu na istnienie punktów naziemnych i opcji zawierania zakładów tradycyjną i bardziej popularną metodą online.

W przypadku punktów stacjonarnych przed puszczeniem kuponu musimy o tym poinformować pracownika, który zaznaczy taką opcję, jeżeli spełniliśmy odpowiednie warunki. Grając online, oczywiście jest to dużo prostsze i wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję "bezpieczny zakład". Najczęstszymi warunkami do spełnienia są:

  • kupon AKO składający się z minimum 4 zdarzeń
  • kurs całkowity musi odpowiadać wymaganiom danego bukmachera
  • kurs na pojedyncze zdarzenie

W momencie zawarcia bezpiecznego kuponu tracimy także możliwość korzystania z cash-outu.

Którzy bukmacherzy oferują kupon bezpieczny?

Wielu bukmacherów na rynku oferuje dla graczy opcję bezpiecznego zakładu, co pozwala ubezpieczyć się na wypadek porażki i niweluje ryzyko utraty środków. Przyjrzyjmy się, którzy bukmacherzy mają w swojej ofercie bezpieczne zakłady. Jest to opcja, którą posiadają przede wszystkim najwięksi gracze na rynku, czyli w tym wypadku STS i Fortuna. Jeśli chodzi o kupon bezpieczny Fortuna, to jeden popełniony błąd oznacza wygraną na poziomie pięciokrotności zagranej stawki, odliczając naturalnie 12% podatku. W STS bezpieczny kupon dotyczy jedynie oferty pre-match. Oznacza to, że nie są nią objęte zakłady LIVE.

Również LVBet i Superbet oferują swoim graczom możliwość skorzystania z tzw. bezpiecznego kuponu. W pierwszym przypadku możemy liczyć na zwrot stawki do 50 zł. Wystarczy wytypować zakład AKO składający się z minimum czterech selekcji. Kurs minimalny to 3.00. Superbet natomiast bezpieczne zakłady oferuje wyłącznie w punktach stacjonarnych. Mocno wpływa to zatem na przystępność i popularność tego typu promocji ze strony bukmachera.

Kupon bezpieczny Fortuna

Bezpieczne kupony można zawierać u wielu bukmacherów, jednak to bukmacher Fortuna cieszy się renomą i najniższym minimalnym kursem AKO. Jest to kolejny argument, za użyciem kod promocyjny Fortuna i założeniem konta u tego bukmachera. Maksymalny kurs jednego spotkania musi wynosić 3.50, a minimalny kurs całkowity 100.00. Zwrot za jeden błąd wynosi 5 x stawka kuponu, a maksymalna kwota zwrotu to 200 PLN. W fortunie po zalogowaniu się na konto gracza i rozpoczęciu dodawania zdarzeń w zakładce „Kupon” pojawią się takie opcje jak: AKO, Maxicombi i Bezpieczny.

Dodatkowo Fortuna automatycznie zamienia nasz postawiony kupon na bezpieczny, jeśli zostaną spełnione wymienione wcześniej warunki. Jest to bardzo duże ułatwienie dla graczy, ponieważ nie muszą martwić się, że nie zaznaczyli tej opcji. Dodatkowym ułatwieniem jest niebieski napis na dole naszego kuponu AKO, który informuje nas, czy musimy dodać dodatkowy zakład z danym kursem, aby spełnić warunki oraz że nasz kupon został zmieniony z AKO na Bezpieczny.

Niestety w przypadku zakładu bezpiecznego w Fortunie możemy spotkać sytuację, kiedy to nietrafiony mecz znacząco obniży nasz całkowity kurs kuponu. W celu zabezpieczenia się przed taką sytuacją musimy postawić zdarzenia o łącznym kursie znacząco wyższym niż wspomniany wyżej kurs minimalny. Dodatkowo zakład bezpieczny fortuna nie może być łączony z Superofertą+, Hitem Dnia ani żadnymi bonusami kursowymi takimi jak:

  • Bonus AKO
  • Happy Hours
  • Fortuna na start
  • Szczęśliwe poniedziałki

Przy wybieraniu spotkań do zakładu bezpiecznego możemy korzystać z praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych, typów i podtypów znajdujących się na stronie. Nie ma również ograniczeń co do rodzaju zakładu. Mamy do dyspozycji podstawowe zdarzenia na 1 × 2, handicapy, over/under, rzuty rożne, kartki oraz dokładne wyniki.

Kupon bezpieczny STS

Drugim popularnym bukmacherem, który ma opcję bezpiecznego zakładu, jest STS. Skorzystać z STS bezpieczny zakład możemy grając kupon AKO, którego stawka wynosić będzie nie więcej niż 250 zł, a łączny kurs wszystkich zdarzeń będzie się zaczynać od minimum 1.75. Minusem wyróżniającym bonus STS od Fortuny jest minimalny kurs na jedno zdarzenie, który nie może przekroczyć 2.00. Kwota zwrotu w przypadku przegrania jednego zdarzenia to 10 x wkład x 0,88, co daje maksymalnie 2200 zł. Po spełnieniu warunków podczas wybierania zdarzeń pod kursem całkowitym pojawi się zakładka „Bezpieczny zakład”.

Jeśli chcemy skorzystać z tej formy, to musimy zaznaczyć przycisk znajdujący się obok, w przeciwnym wypadku nasz kupon AKO będzie rozliczony w normalny sposób. Podczas korzystania z bezpiecznego kuponu STS należy pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Kurs po usunięciu z kuponu przegranego zdarzenia musi nadal wynosić 175, dlatego najlepszym sposobem jest wybieranie spotkań z kursami zbliżonymi do 2.00, aby kurs całkowity był w miarę wysoki. Oczywiście w przypadku trafienia wszystkich meczów na kuponie wygrywamy całą możliwą kwotę.

Kupon bezpieczny Superbet

Superbet, podobnie jak Fortuna i STS również oferuje swoim użytkownikom możliwość zawierania bezpiecznych zakładów. Jego warunki zostały ściśle określone w regulaminie bukmachera. Kupon zostanie "ubezpieczony", jeśli znajdzie się na nim przynajmniej 11 zdarzeń, a minimalny kurs każdego z nich będzie wynosić 1.30. W takim wypadku, jeśli jedno ze zdarzeń na kuponie okaże się nietrafione, Superbet przekaże nam wygraną w wysokości 10% możliwej wygranej z pozostałych 10 zdarzeń. Warto zatem użyć kod promocyjny Superbet i założyć konto u tego bukmachera. Oferuje nam wiele korzyści.

Promocja dostępna jest jednak wyłącznie w punktach stacjonarnych Superbet. Oznacza to, że zakłady zawarte na tej zasadzie przez stronę internetową, lub aplikację bukmachera, nie zostaną objęte bezpiecznym zakładem.

Kupon bezpieczny LVBet

LVBet to czwarty z bukmacherów, którzy oferują dla swoich graczy bezpieczny zakład. To stała promocja, która pozwala na zwrot do 50 zł. W tym przypadku bezpiecznym zakładem zostanie objęty kupon zawierający zaledwie cztery zdarzenia. Minimalny kurs ważnego zakładu kombinacyjnego wynosić musi 3.00. Jeśli jedno ze zdarzeń okaże się nietrafione, LVBet zwróci nam stawkę do 50 zł. Gwarantuje nam w ten sposób niejako 30 zł zysku, bo bezpieczny zakład musi być zawarty za kwotę przynajmniej 20 zł.

Bukmacher zastrzega sobie jednak, że do promocji nie kwalifikują się zakłady systemowe, kupony rozliczone przez cash-out i zakłady zawarte za środki bonusowe. Bezpieczny zakład obejmuje wyłącznie wydarzenia z oferty sportowej. Nie kwalifikują się do niego sporty wirtualne i gry karciane.

Kupon bezpieczny, czy zakład bez ryzyka?

Wiele jest podobieństw między bezpiecznym kuponem i zakładem bez ryzyka. Należy jednak zaznaczyć, że są to dwie różne oferty promocyjne. Podobieństwo wynika z faktu, że przegrana na jednym zdarzeniu nie przekreśla szans na wygraną. Z drugiej strony, w przypadku zakładu bez ryzyka, nie musisz ograniczać się do kuponów z kilkoma zdarzeniami, a poza tym, otrzymasz zwrot swojej stawki, a nie tylko jej wielokrotność, jak w przypadku bezpiecznego kuponu Fortuny i STS. Dodatkowo, cashback przyznawany jest niezależnie od tego, czy przegrasz jeden typ zakładu, czy więcej. Jak zatem widać, zakład bez ryzyka jest pod tym względem dużo atrakcyjniejszy i bardziej przejrzysty.

Z drugiej strony, najczęściej bukmacherzy oferujący nam zakład bez ryzyka do jakiejś określonej kwoty, dają nam zwrot w postaci bonusu, a nie środków, które moglibyśmy wypłacić. Warunki obrotu środkami bonusowymi są często skomplikowane, a w wielu przypadkach niestety niejasne. Rozliczony zakład z bezpiecznego kuponu natomiast nie obliguje gracza do wykonywania żadnego obrotu. Warto także zaznaczyć, że zakłady bez ryzyka to promocje niemal zawsze przyznawane nowym użytkownikom. Z bezpiecznego kuponu można korzystać regularnie.


Na czym polega bezpieczny zakład?
Zakład bezpieczny daje możliwość nietrafienia jednego zdarzenia na naszym kuponie. Bukmacher zwróci nam wówczas część postawionej kwoty.
Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu?
Wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję u danego bukmachera opcję "bezpieczny zakład".