Mistrz Niemiec w środowym spotkaniu DFB Pokal po bramkach Gausa oraz Sontheimera przegrał 1:2 z trzecioligowym Saarbrucken, bramkę dla Bayernu zdobył Thomas Muller. Tym samym Bayern, odpadając w 2. rundzie Pucharu Niemiec powtórzył swoje wyniki sprzed dwóch oraz trzech lat.

Zaskakujący przebieg spotkania

Statystyki zdecydowanie pokazują, że to Bayern był zespołem, który zdominował Saarbrucken w każdym piłkarskim aspekcie. Jednak to trzecioligowiec kilka razy zawitał w polu karnym mistrza Niemiec, lecz brakowało im zimnej krwi. Po otwierającej bramce Thomasa Mullera Saarbrucken stworzyło sobie kilka obiecujących akcji, a druga z nich w doliczonym czasie pierwszej połowy przyniosła gospodarzom wyrównanie. Co ciekawe, w pierwszej połowie poza wspomnianymi bramkami żadna z drużyn nie oddała celnego strzału.

W drugiej połowie Bayern próbował mocniej zaznaczyć swoją obecność na boisku, goście oddali aż 8 celnych strzałów na bramkę Saarbrucken. Jednakże to trzecioligowiec wyprowadził decydujący cios. W szóstej minucie doliczonego czasu błąd w ustawieniu defensywy gospodarzy wykorzystał Civeja, który posłał dośrodkowanie w pole karne Bayernu. Największym sprytem wykazał się Gaus, posyłając precyzyjny strzał na bramkę Neuera.

Kolejny puchar nie dla mistrzów Niemiec

Przegrany mecz z Saarbrucken to pierwsza porażka Bayernu od dawna, a dokładniej od sierpniowego spotkania z RB Lipskiem o Superpuchar Niemiec. To dopiero druga przegrana w tym sezonie, lecz w praktyce oznacza ona, że Bayernowi w 2023/24 pozostaje już walka tylko w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Bayern ostatnie zwycięstwo w DFB Pokal odniósł w sezonie 2019/20 i tym razem również nie powiększy swojego pucharowego dorobku.