Atletico Madryt oficjalnie potwierdziło, że udało się pozyskać nowego środkowego pomocnika. Potwierdziły się medialne doniesienia i w nowym sezonie barwy "Los Rojiblancos" będzie reprezentował świetnie spisujący się w Portugalii Morten Hjulmand.

Atletico oficjalnie ogłosiło nową gwiazdę!

W ostatnim sezonie tabelę La Liga zdominowała oczywiście FC Barcelona, która sięgnęła po mistrzostwo. Jednak z perspektywy fana Atletico Madryt ostatnia kampania była udana, choć bez szczęśliwego zakończenia. Przede wszystkim podopieczni Diego Simeone byli bardzo blisko finału Ligi Mistrzów, lecz ostatecznie nieznacznie ulegli w dwumeczu Arsenalowi. Jeszcze bliżej było w Pucharze Króla, gdzie "Los Rojiblancos" przegrali w wielkim finale. Ulegli Realowi Sociedad dopiero w rzutach karnych, co bez wątpienia było bolesne.

Niemniej klub z Madrytu nie poddaje się w walce i próbuje znaleźć nową gwiazdę w środku pola. W mediach jeszcze nie tak dawno pojawiała się kandydatura Leona Goretzki, bo Atletico po prostu potrzebuje wzmocnienia na tej pozycji. Ostatecznie postawiono na piłkarza, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Sportingu Lizbona. Mowa o Mortenie Hjulmandzie, za którego hiszpański zespół miał zapłacić w okolicach 40 milionów euro. W ofjcialnym komunikacie przeczytamy:

Atletico Madryt i Sporting CP osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Mortena Hjulmanda, który podpisał kontrakt z naszym klubem do 30 czerwca 2031 roku. 27-letni defensywny pomocnik, wyróżnia się siłą fizyczną, umiejętnością odbioru piłki i czytania gry, co przekłada się na jego zdolność rozgrywania.

Nowa siła w środku pola

Pozyskanie Mortena Hjulmanda może być dla Atletico zbawienne, patrząc na możliwości na pozycji "numer 6". Obok niego w środku pola będą do dyspozycji przede wszystkim Pablo Barrios, Rodrigo Mendoza, czy oczywiście doświadczony Koke. Choć w jego przypadku, na pewno Simeone wolałby go jako mentora i wsparcie z ławki rezerwowych.

Morten występował w młodzieżowych drużynach FC Kopenhaga, by niedługo później wylądować we włoskim Lecce. W 2023 roku Sporting Lizbona zdecydował się na transfer tego zawodnika za około 20 milionów euro. W portugalskim klubie spędził niecałe trzy lata i zanotował łącznie 141 spotkań. Strzelił przy tym 10 goli oraz zanotował 12 asyst. Teraz podpisał pięcioletni kontrakt i będzie stanowił o sile środka pola Atletico.