Uznany polski pięściarz - Albert Sosnowski, udzielił ostatnio wywiadu dla portalu bokser.org. Zdradził w nim, kto jest aktualnie na jego celowniku jeśli chodzi o następną walkę.

Sosnowski bierze na celownik Adamka

Dragon na gali Clout MMA 2 w Płocku pokonał w drugiej rundzie pojedynku przez TKO zawodnika Gromdy - Remigiusza "Remiego" Gruchałę. Samo starcie odbyło się w formule bokserskiej, jednak z małymi modyfikacjami. Małe rękawice zastąpiły klasyczne bokserskie, a areną zmagań był oktagon, nie ring. Kursy zdecydowanie przewidywały przewagę młodszego zawodnika nad byłym pretendentem do tytułu mistrza świata organizacji WBC. Jednak Sosnowski pokazał, że lata spędzone w zawodowej klatce nie poszły na marne.

Ostatnimi czasami dużo mówiło się, że Sosnowski w wadze ciężkiej być może niedługo zmierzy się z Marcinem Najmanem. El Testosteron przed galą Clout MMA 2 w wywiadach mówił, że jeżeli Dragon wygra z Gruchałą, to chętnie się z nim zmierzy. Jednak 44-latek podczas rozmowy z portalem bokser.org oznajmił, że bardzo chciałby w najbliższej przyszłości zmierzyć się z legendą polskiego boksu - Tomaszem Adamkiem. Zawodowiec podpisał niedawno kontrakt z organizacją FAME, w której już w 2024 roku ma stoczyć dwa pojedynki na zasadach bokserskich.

Zdecydowanie najbardziej chciałbym się spróbować walki z Tomkiem Adamkiem jeżeli by zawalczył jeszcze w tej samej organizacji. Myślę, że byłoby to wielkie wydarzenie. Wielkim szacunkiem darzę Tomka – mistrz dwóch kategorii wagowych. Jeden z najwybitniejszych polskich pięściarzy. Pretendent do pasa w ciężkiej, walczyliśmy z tym samym Kliczką. Cały czas aktywny, jego styl walki jest zawsze efektowny, pomimo że miał twarde walki, ale potrafił z rozbitym nosem przetrwać i wygrać pojedynek, więc myślę, że to zestawienie byłoby bardzo efektowne. Jeżeli tylko by się zgodził, dogadalibyśmy się w różnych kwestiach, to jestem gotowy na Tomka Adamka - zdradził Sosnowski.

Aktualnie federacja Fame MMA żyje w dobrych stosunkach z Clout MMA, więc nie jest wykluczone, że może dojść do wypożyczenia Sosnowskiego na jedną walkę z Adamkiem. Takie starcie dwóch doświadczonych pięściarzy mogłoby mieć miejsce, chociażby na jubileuszowej gali Fame MMA 20. Na pewno wielu fanów boksu oraz freak fightów chętnie by obejrzało taki pojedynek.