Jakiś czas temu, świat obiegła informacja, że po zakończeniu obecnego sezonu FC Barcelona będzie musiała poszukać nowego trenera. Wszystko za sprawą rzekomej rezygnacji hiszpańskiego trenera Katalończyków. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja w Barcelonie mocno się zmieniła.

Xavi zostanie?

W dniu dzisiejszym, do publicznej informacji podano, że Xavi postanowił zmienić swoje zdanie i pozostanie trenerem FC Barcelony w następnym sezonie. Jest to mocno zaskakujący ruch, zważywszy na fakt, że trener sam chciał złożyć rezygnacje. Czynnikiem wpływającym na zmianę decyzji miała być rozmowa trenera z Joanem Laportą. Prezes miał przekonywać Xaviego, aby ten pozostał na swoim stanowisku.

Niewątpliwie jest to decyzja mocno zaskakująca. FC Barcelona w tym sezonie zawiodła na wszystkich frontach. Najpierw odpadli z Ligi Mistrzów, po przegranym dwumeczu z PSG, a po ostatniej porażce z Realem Madryt praktycznie przekreślili swoje szanse na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Zdaje się jednak, że prezes klubu ma mocne zaufanie do piłkarskiej legendy Katalończyków.