Kylian Mbappe nie zapamięta dobrze meczu Francja - Austria. Choć jego drużyna pokonała Austriaków 1:0, to kapitan Trójkolorowych zmarnował stuprocentową sytuację, a następnie doznał koszmarnej kontuzji głowy.

Kylian Mbappe złamał nos w meczu z Austrią

Mbappe oddając strzał głową na bramkę reprezentacji Austrii uderzył się w bark Kevina Danso. Uderzenie było tak silne, że kapitan reprezentacji Francji doznał złamania nosa i musiał opuścić boisko.

Pierwsze informacje wskazywały, że Mbappe tuż po meczu przejdzie operacje złamanego nosa, informacje te zdementował jednak francuski związek piłki nożnej.

Mbappé przejdzie leczenie w ciągu najbliższych kilku dni, ale nie przejdzie operacji w najbliższej przyszłości. Zostanie dla niego wykonana maska, aby Kylian mógł przygotować się na powrót do rozgrywek po okresie poświęconym na leczenie - oświadczenie francuskiej federacji.

Co dalej z grą Kyliana Mbappe na Euro 2024?

Informacje przekazane przez francuski związek wskazują, że Kylian najprawdopodobniej opuści piątkowy mecz Francuzów z reprezentacją Holandii. Mecz Francja - Polska zaplanowano na 25 czerwca i występ kapitana Trójkolorowych również stoi pod znakiem zapytania.