Ostatnie doniesienia medialne okazały się prawdziwe i po wycofaniu się Australii ze starań o organizację Mistrzostw Świata 2034 jedynym kandydatem pozostała Arabia Saudyjska. To właśnie ona będzie gościła najlepsze reprezentacje na świecie podczas czempionatu.

Trzy kolejne mundiale łącznie na aż pięciu kontynentach

Azja dołączy do kontynentów, które zorganizują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w kolejnych latach. W 2026 roku najlepsi piłkarze świata zwiedzą Amerykę Północną, a dokładniej Meksyk, Kanadę oraz USA. W 2030 roku mundial odbędzie się aż w 6 krajach, mecze inauguracyjne Mistrzostw Świata odbędą się w Argentynie, Urugwaju i Paragwaju, a następnie impreza przeniesie się do Portugalii, Hiszpanii oraz Maroka.

Format mistrzostw nie jest jeszcze znany

Rada FIFY w marcu zatwierdziła nowy format Mistrzostw Świata 2026 - zmiana dotyczy redukcji liczby grup. Z 16 grup trzyzespołowych powstanie 12 grup czterozespołowych. Faza pucharowa będzie składać się z:

  • dwóch najlepszych drużyn z każdej grupy
  • 8 najlepszych drużyn, które zajęły trzecie miejsce w swojej grupie

Wszystkie drużyny awansują do 1/16 finału i rozpoczną walkę o złoty medal. Póki co nie wiadomo czy format z Mistrzostw Świata 2034 będzie identyczny jak w 2026 roku i na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze poczekać.