Prezentacja zawodników podczas spotkania towarzyskiego Polska - Łotwa przebiegła w nie odstający od normy sposób. Uwagę widzów przykuła jednak niska temperatura i nieadekwatny strój dzieci wyprowadzających piłkarzy na murawę. Co na to kapitan drużyny?

Dziewczynka w bluzie kapitana.

Przed meczem towarzyskim Polska - Łotwa nastąpiła prezentacja zawodników obu drużyn. Oprawie spotkania nie towarzyszyły żadne dodatkowe elementy. Polska, listopadowa pogoda tego dnia dawała o sobie we znaki. W mroźny wieczór wejściu zawodników na murawę towarzyszyły dzieci. Dziennikarze sportowi na swoich mediach społecznościowych podzielili się spostrzeżeniami, że dzieci nie były ubrane adekwatnie do pogody. 

Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji, będąc uczestnikiem tego wydarzenia nie pozwolił na marznięcie jednego z dzieci. Dziewczynka wprowadzająca piłkarza na murawę została otulona przez niego bluzą. Gest szybko obiegł media społecznościowe, a zachowanie zawodnika zostało pochwalone. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której Lewandowski wykazał się empatią w stosunku do najmłodszych. Podobna sytuacja miała również miejsce podczas meczu z Czechami.