Zinedine Zidane udzielił w ostatnich dniach kilka wywiadów, w których jasno daje do zrozumienia, że zatęsknił za piłką nożną i zamierza wrócić na ławkę trenerską, być może już od nowego sezonu.

Zidane ponownie na ławce trenerskiej?

Mistrz świata z 1998 roku został zapytany przez włoskiego dziennikarza La Gazzetty Dello Sport, czy nadeszła pora na powrót Francuza na ławkę trenerską i czy możliwe jest objęcie przez Zizou włoskiego klubu. Zidane w taki sposób odpowiedział dziennikarzowi:

Zawsze kochałem Włochy i bardzo chętnie tu wrócę. Poważnie rozmawialiśmy z żoną i niedługo poznacie moją decyzję.

Faworytem do zatrudnienia Zidane'a jest Juventus. Jest to jedyny włoski klub, w którym Zinedine Zidane występował jako piłkarz. W barwach Starej Damy Francuz rozegrał 151 meczów, w których strzelił 24 bramek. Zizou w Juventusie sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Włoch, a także dwukrotnie wystąpił w przegranym finale LM.

Zidane kuszony przez Manchester United?

Według angielskiej prasy, Zinedine Zidane jest wymarzonym kandydatem Sir Jima Ratcliffe'a na stanowisko trenera Manchesteru United. Zatrudnienie francuskiego trenera miałoby otworzyć nowy rozdział w dziejach Czerwonych Diabłów i pomóc w powrocie do walki o najwyższe cele w Premier League i europejskich pucharach. Nie jest tajemnicą, że oferta finansowa ze strony Anglików będzie dużo wyższa niż ta ze strony Juventusu, ale ostateczna decyzja będzie należeć do Zidane'a.