Gala Clout MMA 1, która odbyła się 5 sierpnia 2023 roku na warszawskim Torwarze, nie spełniła wszystkich oczekiwań widzów. Choć czekały nas emocjonujące walki i nietypowe ich zakończenia, to nie każdemu było dane obejrzeć je w całości, albo w ogóle. Problemy z zakupionym PPV piętrzyły się, a federacja przyznała się do błędu, jednak nie jest wiadome, co ze zwrotem pieniędzy. Teraz słyszymy o zbiorowym pozwie wobec federacji.

Widzowie pozywają Clout MMA? - Mają pomoc adwokata!

Choć organizacja Clout MMA pozwoliła na złożenie reklamacji, to nie każdy jest tak cierpliwy, by oczekiwać na rozwiązanie sprawy. Już teraz w internecie krążą pogłoski o zbiorowym pozwie, który miałby umożliwić widzom otrzymanie zwrotu pieniędzy, które w PPV zainwestowali. Osobą, która mocno zaangażowała się w sprawę, jest pani adwokat, Małgorzata Mazur-Stepniak. Jak ustalił Fakt, była ona głównym pomysłodawcą.

Według niej, osoby, które wykupiły dostęp do transmisji, mają prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy, zarządzanie naprawy szkód, czy też odstąpienie od umowy. Trzeba tutaj mieć na uwadze, że w większości przypadków warunki umowy nie zostały dotrzymane. Z tego też względu kobieta podkreśla, w swojej wypowiedzi, że:

"Celem tego wszystkiego jest ułatwienie ludziom dochodzenia roszczeń. Są z tym problemy. CLOUT MMA poinformowało, że można tę transmisję wykupić jeszcze raz, co jest absurdalną decyzją, bo ludzie drugi raz musieliby zapłacić za to samo. W naprawieniu szkody chodzi o to, żeby odzyskać pieniądze, które zostały przeznaczone na dostęp do gali, bo ta usługa nie została wykonana, powiedziała w rozmowie z Faktem adwokat Małgorzata Mazur-Stepaniak."

Aktualnie nie ma jeszcze daty wystawienia takiego pozwu, jednak jeśli i wy znajdujecie się wśród osób pokrzywdzonych tą sytuacją, to wyślijcie maila na pozewzbiorowycloutmma@gmail.com. To właśnie pisząc wiadomość na ten adres mailowy i dodając dowód zakupu PPV, możecie spróbować swoich sił w odzyskaniu środków. Z pewnością większa siła przebicia będzie przy jak największej ilości osób.