Cieszymy się, że tak chętnie bierzecie udział w Turnieju Typerskim 1vs1. Jesteśmy już po trzeciej edycji i ponownie wszystkie zebrane środki przeznaczyliśmy na osoby potrzebujące. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Dzięki niemu wybraliśmy 4 chłopców, którzy mają trudną sytuację, a w przyszłości pragną grać w piłkę nożną. Ich opiekunowie otrzymali po 500 złotych, które przeznaczą na rozwój chłopców, szczególnie w kierunku nauki i poprawy aspektów, w których odstają od rówieśników.

9-letni Krzyś niechętnie chodzi do szkoły. Ma trudności z czytaniem, pisaniem, a przede wszystkim z liczeniem. Matematyka sprawia mu bardzo dużo problemów. Wolne tempo nauki potęguje niechęć chłopca. W domu nie ma kto poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi, ponieważ mama sama wychowuje czwórkę dzieci. Krzyś jest za to uzdolniony sportowo oraz plastycznie. Jest bardzo pomocnym dzieckiem. Najwięcej radości sprawia mu czas spędzony z rodziną.

 

12-letni Wiktor wierzy, że jego przyszłe sukcesy w dziedzinie piłki nożnej sprawią, że będzie o nim głośno. On sam jednak głośny nie jest. Należy do tej nieśmiałej części społeczeństwa. Regularnie gra w futbol, jest skoncentrowany na celu. W momencie gdy przekazano mu długopis i poproszono o zilustrowanie swojego największego marzenia narysował siebie strzelającego gola za golem!

Ta piękna, czerwona piłka to symbol, za którym kryje się największe marzenie 8-letniego Pawełka. W przeciwieństwie do swoich kolegów zamiast biegać za futbolówką, woli strzec bramki. W przyszłości chciałby zostać następcą Łukasza Fabiańskiego, który już od lat czaruje między słupkami naszej reprezentacji.

10-letni Kuba znajduje się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej. Nauczyciele twierdzą, że to bystry chłopak, jednak ze względu na problemy w domu nie jest on w stanie wykorzystać w pełni swojego potencjału. Bardzo chciałby, aby Akademia Przyszłości pomogła mu w odkryciu i doszlifowaniu jego talentów. Kuba w przyszłości pragnie uprawiać piłkę nożną, a jego szczególnym celem jest gra w AC Milanie. Może zanim dorośnie, włoski klub wróci do swojej świetności 🙂

 

Pragniemy kontynuować naszą pomoc przez zabawę i rywalizację. Z chęcią zobaczymy w IV edycji Turnieju Typerskiego również Ciebie! Śledź nas na fanpage Zawód: Typer i oczekuj na informacje 🙂