Bukmacherskie zakłady specjalnie od zawsze budzą duże zainteresowanie wśród typerów. Każdy chce znaleźć system, dzięki któremu będzie w stanie zgarnąć jak największą wygraną. Skuteczniejsza gra jest celem wszystkich obstawiających. Wiadomo jednak, że systemu oszukać się nie da, a mecze ustawiane są nielegalne – istnieją jednak systemy chętnie wybierane przez graczy, uważających, że właśnie one dadzą im realną przewagę. Czym są zasady w zakładach?

Obecnie typerzy mają różne zakłady specjalne w bukmacherce do wyboru, jeden z popularniejszych to tzw. progresja. Jest ona nie tyle systemem, co specjalnym sposobem, w który dobiera się stawki. Polega to na tym, że stawka obstawiana się zmienia w zależności od tego, jaki był wynik zakładu, na który stawiało się wcześniej. Tego rodzaju zakłady specjalne mają za zadanie dać pewnego rodzaju umowną poduszkę bezpieczeństwa graczom. Warto jednak zaznaczyć, że progresja przyciąga typerów posiadających z reguły większe pieniądze oraz wierzących, że zespół, na który postawili, uzyska określony wynik w relatywnie krótkim czasie.

Rodzaje progresji w zakładach bukmacherskich — zasady w zakładach

zasady specjalnych zakładów

Występuje wiele rozmaitych wariantów zakładów specjalnych w systemach progresywnych, ale na ogół stosuje się podział na 4 główne kategorie:

  • progresja Martingale’a,
  • progresja Fibonacciego,
  • system Labouchere’a,
  • system Greenwood.

Do tego dochodzi jeszcze obstawianie na remisy, jest to jednak specyficzny wariant progresji Martingale’a, wykorzystywany do obstawiania głównie remisów w hokeju na lodzie, a także w rozgrywkach piłki nożnej.

Omawiając progresję jako pewien ogólny system, można stwierdzić, że panujące w nim zasady zakładów specjalnych stworzone zostały dla graczy agresywnych, lubiących ryzyko. Klasyczna wersja systemu, progresja Martingale’a, zakłada, że po każdej przegranej typer zwiększa, nierzadko radykalnie, stawkę zakładu. Chodzi tu o to, aby ewentualna wygrana od razu pokryła koszty poprzednich przegranych zakładów. Łatwo jednak obliczyć, że takie zakłady specjalne w dość krótkim czasie mogą doprowadzić do bankructwa. Na korzyść progresji przemawia fakt, że obstawiany wynik pozostaje taki sam. Stąd, rodzi się pytanie, co wydarzy się najpierw: spodziewany rezultat czy wyczerpanie się budżetu typera.

Kiedy progresja się sprawdza, a kiedy jest złą decyzją?

zakłady specjalne bukmacherzy

Zasady w zakładach. Jak widać powyżej, progresja jest niezwykle ryzykownym system, jednak wciąż pozostaje niezwykle popularna. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy może się sprawdzić? Gracze zakłady specjalne w bukmacherce zdecydowanie powinni zainteresować się progresją na remisy. Aby nie narazić się na szybkie bankructwo, warto odpowiednio przygotować się do obstawiania progresywnego – przede wszystkim należy doskonale przygotować się do typowania, przejrzeć statystyki i poznać drużyny biorące udział w rozgrywkach.

Żadne zakłady specjalne nie dają gwarancji wygranej. Dlatego też, przy zabawie z systemami progresywnymi warto uważać. Co więcej, dokładnie zaplanować, jaki budżet można przeznaczyć na typowanie. Niestety wielu graczy nie wyznacza sobie górnego poziomu, do którego są w stanie grać. Natomiast stąd bierze się rozczarowanie i duże przegrane. Warto dobrze poznać i przestudiować zasady zakładów specjalnych, zanim zacznie się grać na poważnie.

Na czym polega progresja? Progresja jest specjalnym sposobem, w który dobiera się stawki. W skrócie stawka obstawiana się zmienia w zależności od tego, jaki był wynik zakładu, na który stawiało się wcześniej.