Dość nieoczekiwanie Wyspy Owcze w ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 sprawiły reprezentacji Polski niemałe problemy. Farerzy skutecznie się bronili, choć to biało-czerwoni ostatecznie wygrali 2:0. Które miejsce zajmują wyspy Owcze w rankingu FIFA i czy zagrożą nam ponownie w meczu rewanżowym?

Wyspy Owcze ranking FIFA

Wyspy Owcze aktualnie zajmują dopiero 131. miejsce w rankingu FIFA. To aż 101 miejsc za reprezentacją Polski. Mimo to Farerzy skutecznie stawiali opór biało-czerwonym w meczu eliminacji do EURO 2024. Przełamanie Polakom dał dopiero rzut karny, który pewnie wyegzekwował Robert Lewandowski. 12 października o godzinie 20:45 Polska zmierzy się ponownie z Wyspami Owczymi. Tym razem jednak na wyjeździe.

Najlepsi bukmacherzy nie dają zbyt wielkich szans gospodarzom na wygraną. Ci nie mają już nawet matematycznych szans na awans na Mistrzostwa Europy. Farerzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy E z dorobkiem zaledwie 1 punktu. Mecz będzie debiutem dla Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarze zastanawiają się, na jakie wybory zdecyduje się szkoleniowiec.