Wczoraj wieczorem na Kanale Sportowym ukazał się drugi odcinek z serii „Przesłuchanie”, gdzie gościem Mateusza Borka, był były polski bokser w kategorii junior ciężkiej, a aktualnie zawodnik KSW - Artur Szpilka. Przez prawie półtorej godzinnej pogadanki z dziennikarzem sportowym popularny „Szpila” wyznał, że w swoim najgorszym momencie swojego życia chciał dwa razy popełnić samobójstwo.

"Szpila" opowiedział o najtrudniejszym  momencie swojego życia

W 2021 roku podczas gali w Rzeszowie Artur Szpilka zawalczył w walce bokserskiej z Łukaszem Różańskim, gdzie stawką pojedynku był pass WBC International w wadze Bridger. Pomimo tego, że jego rywal na początku starcia leżał na deskach, to jednak udało mu się w 1. rundzie znokautować boksera pochodzącego z Wieliczki, przez co sędzia nie miał innego wyboru jak zakończyć walkę. We wczorajszej rozmowie z dziennikarzem sportowym „Szpila” oznajmił, że po tej przegranej chciał odebrać sobie życie.

-Przy okazji tej walki było tak wiele okoliczności, że ja dziś przez to nienawidzę ludzi z boksu. Nienawidzę ich. Pierwszy raz w życiu właśnie po tamtej walce skręcałem sobie szur - wyznał zawodnik KSW, który postanowi wtedy zwrócić się wtedy o pomoc do psychologa.

 

-Poszedłem do pana Andrzeja, psychologa, bo nie mogłem sobie znaleźć miejsca. On mówi: chłopie, masz dom, masz siano, masz kobietę, masz pieski, masz wszystko, a ty chcesz takie rzeczy robić? Ale ja nie panowałem wtedy o tym. Budziłem się o czwartej w nocy. To były najgorsze chwile w moim życiu. Tu już nie chodzi o przegraną, że z Różańskim. Przegrałem po prostu. Dostałem baty. Ostatecznie się zatrzymałem. Ja dwa razy skręcałem sznur. Czasami myślę: po co o tym miałbym opowiadać? Ale właśnie jest to ważne. Żeby wszyscy, którzy mieli takie myśli, wiedzieli, że mają się do kogo zwrócić. Żeby wiedzieli, jakie to jest ważne. Usłyszałem od specjalisty jedną rzecz, która odwróciła te stany depresyjne. Może kiedyś przyjdzie czas opowiedzieć o tym więcej - oznajmił Szpilka.

Aktualnie Artur Szpilka jest zawodnikiem KSW, gdzie dla największej federacji MMA w Polsce stoczył dwa wygrane pojedynki. Najpierw w debiucie na gali KSW 71 pokonał Ukraińca - Serhija Radchenko, a w tym roku na KSW 83 - Colloseum 2 w 2. rundzie pojedynku przez TKO wygrał z Mariuszem Pudzianowskim. Były pięściarz miał także okazję zadebiutować w freak-fightach gdzie na gali High League 4 we wrześniu 2022 pokonał w wyniku kontuzji rywala - Denisa Załęckiego.