Uznany włoski arbiter Daniele Orsato będzie sędzią głównym Polski z Czechami, w ramach meczu eliminacji do Euro 2024. Na liniach pomagać mu będą Ciro Carbone i Alessandro Giallatini. Informację podał rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

Sędzia, który przynosi nam szczęście

Głównym sędzią meczu będzie uznany włoski arbiter Daniele Orsato. Poprzedni mecz z Czechami przegraliśmy 1:3, wtedy pod wodzą Fernando Santosa. Reprezentacja Polski stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Musi bowiem zdecydowanie pokonać Czechów, a następnie liczyć na potknięcia zarówno naszych południowych sąsiadów, jak również Albańczyków. Szanse na awans w sprzyjających okolicznościach mają nawet Mołdawianie. Porażka z tymi ostatnimi sprawiła, że teraz nie wszystko więc leży w naszych rękach.

Kwiatkowski nie bez powodu wspomniał o poprzednich meczach. Spotkanie ze Szwedami wygraliśmy, natomiast z Hiszpanami zremisowaliśmy. Mogłoby to wskazywać, że włoski arbiter sprzyja pozytywnym wynikom Reprezentacji Polski. Czy sędzia przyniesie nam szczęście w spotkaniu z Czechami? Przekonamy się w piątek 17. listopada. Początek meczu o 20.45.