Wielka zmiana wewnątrz PSG staje się faktem. Prezes klubu Nasser Al-Khelaifi oznajmił, że ma dość niejasnej sytuacji co do Parc des Princes i postanowił wynieść się z obiektu. Władze klubu nie mogą dojść do porozumienia z przedstawicielami miasta odnośnie zakupu stadionu. Przedstawiciele postanowili zaprzestać dalszych negocjacji i poszukać nowej siedziby.

PSG zmieni stadion

Paris Saint-Germain występuje na Parc des Princes od 1974 roku. Kiedy w 2011 roku klub został przejęty przez katarskich inwestorów, pojawiły się pierwsze rozmowy na temat kupna obiektu. Do dnia dzisiejszego nie przyniosły one jednak żadnych skutków. Władze Paryża utrzymują, iż stadion jest dziedzictwem stolicy Francji i nie chcą go sprzedawać. Sytuacja nie podoba się właścicielom klubu, którzy zainwestowali w jego modernizację 85 milionów euro.

Poza poczynionymi inwestycjami, klub płacił miastu rocznie kilka milionów euro z tytułu najmu. Oliwy do ognia w całej sytuacji dodaje fakt, że w przeszłości, władze miasta nie wykluczały sprzedaży Parc des Princes. Strony nie mogły jedynie porozumieć się co do wysokości transakcji. Na ten moment, nie wiadomo gdzie PSG będzie rozgrywało swoje mecze po zakończeniu umowy najmu z miastem. Ważna jest ona do 2026 roku, a więc przedstawiciele klubu mają jeszcze trochę czasu na podjęcie tej ważnej decyzji.