W ostatnim czasie wiele mówiło się o potencjalnym zestawieniu Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem. Portal Tapology umieścił już nawet to starcie na karcie walk FAME MMA 20. Oznaczało to, że walka Khalidov vs Adamek jest już podpisana, a organizacja FAME MMA czeka z oficjalnym ogłoszeniem. Okazuje się jednak, że te doniesienia mogą okazać się błędne. Głos na ten temat zabrał bowiem były promotor Adamka - Mateusz Borek.

Khalidov vs Adamek - Mateusz Borek zabiera głos

W środę 27 września internet zalała informacja o ogłoszeniu przez Tapology walki Khalidov vs Adamek. Pojedynek ten miałby się odbyć na zasadach boksu na dystansie pięciu rund po trzy minuty. Khalidov w ostatnim czasie wspominał o walce w boksie, natomiast Adamek wyrażał chęć stoczenia walki pożegnalnej, więc wszystko składałoby się w całość.

Na temat tego ogłoszenia głos zabrał Mateusz Borek, który bardzo krótko i dosadnie je skomentował.

Bzdura

borek tweet

Mateusz Borek od wielu lat przyjaźnie się z Tomaszem Adamkiem. To właśnie dziennikarz był jedną z osób, która namówiła "Górala" do powrotu na ring w 2016 i 2017 roku. Borek przez dobry matchmaking doprowadził Adamka do kasowej walki Jarrellem Millerem, która była jak na razie ostatnim pojedynkiem 46-latka. Można zatem domyślać się, że Borek jest bardzo dobrze poinformowany odnośnie planów i decyzji podejmowanych przez Tomasza Adamka.

Z drugiej strony Mateusz Borek w jednym z wywiadów podczas gali FAME MMA 19 potwierdził, że organizacja ta złożyła bardzo dobrą ofertę i Adamek wspólnie z nim zastanawia się nad jej przyjęciem.

Jest dobra oferta z klatki (...) rozmawiamy, przyglądamy się, próbujemy gdzieś tam się drapać po głowie i liczyć cyferki, żeby się wszystko zgodziło no i coś się pewnie za jakiś czas się może zmaterializować. (...)