Piąta kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów odpowiedziała nam na wiele pytań. We wtorek do grona drużyn, które zapewniły sobie awans do fazy pucharowej dołączyły: Atletico Madryt, Lazio, FC Barcelona oraz Borussia Dortmund. Po dzisiejszej wygranej pewność gry w Lidze Mistrzów na wiosnę zapewniło sobie PSV Eindhoven. Wciąż otwarta pozostaje sprawa awansu w grupach A, C, F oraz H.

O awansie zadecyduje ostatnia kolejka

Do prawdziwej sensacji może dojść w grupie A, gdzie o awans biją się wciąż trzy zespoły. Przed szóstą kolejką spotkań Manchester United zajmuje ostatnie miejsce w grupie, a w decydującej o awansie kolejce fazy grupowej podejmie u siebie Bayern Monachium. W drugim meczu tej grupy FC Kopenhaga podejmie na własnym boisku Galatasaray, zwycięzca tego spotkania zajmie 2. miejsce w grupie. Krótko mówiąc, sytuacja Manchesteru United jest fatalna.

Równie ciekawie zapowiada się walka w "grupie śmierci" tegorocznej edycji LM. Pewna awansu z grupy F jest Borussia Dortmund, o awans wciąż walczą PSG, Newcastle oraz AC Milan. PSG mające dwa punkty przewagi nad bezpośrednimi rywalami w walce o awans zagra na wyjeździe z pewną gry w fazie pucharowej Borussią, natomiast Newcastle podejmie na własnym boisku AC Milan.

O awansie w grupie C zadecyduje bezpośrednie spotkanie pomiędzy Napoli i Bragą. Aby Portugalczycy zapewnili sobie grę w fazie pucharowej muszą pokonać mistrza Włoch różnicą co najmniej dwóch bramek. Podobnie sytuacja wygląda w grupie H, gdzie w ostatniej kolejce fazy grupowej FC Porto podejmie u siebie Szachtar Donieck. Drużyna z Ukrainy musi pokonać wicemistrza Portugalii, aby zagrać na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.