Po emocjonującym co-main evencie, czyli pojedynku Piotra Kuberskiego z Bartoszem Leśko, przyszła pora na wyczekiwaną walkę wieczoru! W bitwie o Radom Daniel Rutkowski zawalczył z Patrykiem Kaczmarczykiem. Mało kto dawał szanse dla młodszego zawodnika, jednak pokazał się on świetnie.

Kaczmarczyk pokonuje Rutkowskiego jednogłośną decyzją

Main event to zdecydowanie najbardziej emocjonująca i wyczekiwana walka dzisiejszego wieczoru. Zawodnicy od początku pierwszej rundy ruszyli na siebie, nie oszczędzali ciosów. Nagle Kaczmarczyk trafił latającym kolanem,  jego rywal upadł. Rutkowski zachował się dość przytomnie i skutecznie sklinczował w parterze. Patryk znalazł się w pozycji bocznej, więc dociskał przeciwnika do siatki. Udało mu się przejść na górę, świetnie skontrolował pozycję. Jednak wystarczyła chwila, aby sytuacja całkowicie się odwróciła. Rutkowskiemu udało się wstać i następnie to on obalił! Niestety zabrakło mu już czasu na więcej akcji.

W drugiej rundzie Kaczmarczyk nie oszczędzał się i ponownie zaatakował latającym kolanem! Rutkowski tym razem był na to przygotowany. Akcja działa się bardzo szybko i co chwilę miała miejsce zmiana pozycji. Po chwili Kaczmarczyk celnie trafił wysokim kopnięciem, a jego przeciwnik po raz kolejny upadł! Daniel oddał plecy, ale nie na długo. Udało mu się odwrócić sytuację i Patryk znalazł się na dole. Rutkowski wyprowadzał krótkie ciosy, jednak Kaczmarczyk wstał! Druga odsłona zakończyła się klinczem.

O dziwo, walka potrwała dość długo - zawodnikom udało się dotrwać do trzeciej. Rutkowski dostał dużo motywacji od trenerów podczas przerwy. Niedziwne, że od razu ruszył na rywala i skracał dystans. Skutecznie docisnął Kaczmarczyka do siatki, jednak przeciwnik nie dał się i walka przeszła na środek klatki. Rutek zdecydowanie wziął do siebie rady narożnika i skutecznie zaszedł za plecy rywala. Daniel szukał duszenia, lecz na razie Patryk był czujny. Pojedynek ponownie skończył się przy siatce.

Po ciężkiej i długiej walce, trwającej pełen dystans, podczas main eventu gali KSW 88 Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Rutkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-29).