Jak dowiedział się angielski dziennik “The Times” organizacja UEFA planuje wprowadzić zmianę na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Trenerzy poszczególnych reprezentacji narodowych, będą musieli ponownie powoływać już 23 piłkarzy, a nie jak to było w poprzednich wielkich turniejach (Euro 2020 i MŚ 2022) 26 zawodników.

UEFA zmniejsza liczbę piłkarzy w kadrach narodowych na Euro 2024

Z powodu pandemii koronawirusa, która w latach 2020-2022 sparaliżowała cały piłkarski świat, a piłkarze byli regularnie badani. Jeżeli test u któregoś gracza  na Covid-19 wychodziły pozytywne, to taki sportowiec nie mógł ostatecznie uczestniczyć w wydarzeniu Dlatego w tamtym okresie UEFA postanowiła zwiększyć liczbę piłkarzy z 23 na 26. .Pomimo, że podczas MŚ w Katarze zakażeń koronawirusem było mniej, to jednak ten przepis został podtrzymany.

UEFA teraz jednak chce wrócić do poprzedniego wariantu sprzed pandemii. Na pewno selekcjonerzy takich reprezentacji jak: Francji, Portugalii, Hiszpanii, czy Anglii, będą mieć ogromny problem z tej decyzji UEFA ponieważ nawet jeżeli dany zawodnik, będzie w bardzo dobrej formie sportowej, to jednak może nie uda mu się znaleźć miejsca w kadrze narodowej na Euro 2024. Drugim minusem tej sytuacji jest fakt, że jeżeli dany piłkarz podczas tych niemieckiego turnieju  zostanie kontuzjowany, to selekcjoner w takim przypadku mógłby bardzo szybko zastąpić tego gracza, innym zawodnikiem. Teraz już tak łatwo nie będzie.