W poniedziałek w paryskim Theatre du Chatelet Lionel Messi odebrał swoją ósmą Złotą Piłkę w karierze. Była to ostatnia gala, której jedynym organizatorem był miesięcznik "France Football". Od przyszłego roku współorganizatorem Złotej Piłki będzie UEFA.

UEFA włącza się w organizacje gali Złotej Piłki

Oficjalny komunikat o porozumieniu francuskiej gazety oraz UEFY opublikowano w piątek. UEFA od lat przy okazji losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów przyznaje nagrody dla najlepszych zawodników, klubów oraz trenerów minionego sezonu rozgrywek UEFA. Teraz wspólnie z "France Football" zorganizują galę, na której wręczone zostanie najważniejsze indywidualne trofeum w piłce nożnej.

Przyszłoroczny plebiscyt zostanie wzbogacony o dwie nowe kategorie, podczas gali, która odbędzie się w Paryżu nagrodzony zostanie najlepszy trener męskiego oraz żeńskiego zespołu. Dołączenie UEFY do organizacji gali nie wpłynie jednak ani na nazwę trofeum, ani na system głosowania. Najlepszego piłkarza oraz piłkarkę roku ponownie wybiorą dziennikarze z całego świata, w plebiscycie zagłosuje 100 dziennikarzy z krajów najlepszych męskich reprezentacji oraz 50 żeńskich powołując się na ranking FIFA.