Już na początku września dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku w wadze ciężkiej. Były mistrz świata, Andy Ruiz, zmierzy się z dwukrotnym pretendentem do tego tytułu, Luisem Ortizem. Wygrany tego pojedynku będzie już bardzo bliski walki o mistrzowski pas.  Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Ruiz vs Ortiz? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Ruiz vs Ortiz

Zakłady bukmacherskie na walkę Ruiz vs Ortiz zostały już upublicznione u polskich bukmacherów, między innymi w STS czy Fortunie. Znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Ruiz vs Ortiz takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „Boks”.

Kursy na Ruiz vs Ortiz

Kursy na Ruiz vs Ortiz, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Andy Ruiz. Kurs na wygraną byłego mistrza świata wynoszą 1,30, zaś na triumf Luisa Ortiza oscylują w okolicy 3,50. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Ruiz vs Ortiz

Andy Ruiz po przegranym rewanżu z Anthonym Joshuą w 2019 roku stoczył tylko jedną walkę. W maju zeszłego roku przez jednogłośną decyzję sędziów pokonał Chrisa Arreolę. Luis Ortiz natomiast od swojej drugiej przegranej z Deontayem Wilderem pojawił się w ringu dwukrotnie. W listopadzie 2020 już w pierwszej rundzie znokautował Alexandra Floresa, a w styczniu tego roku w szóstej rundzie zastopował Charlesa Martina.

Zobacz także: Typy na Boks  

Dość zdecydowanym faworytem tego starcia jest Andy Ruiz. Amerykanin jest znacznie młodszy od Kubańczyka, wydaje się, że dysponuje mocniejszym ciosem, a także nigdy nie przegrał przed czasem. Jedynym znakiem zapytania może być jego bardzo mała aktywność w ostatnich latach. Naszym zdaniem nie wpłynie to jednak na dyspozycję Ruiza, który powinien poradzić sobie z 43-letnim już Ortizem. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: ANDY RUIZ 

Gdzie obejrzeć walkę Ruiz vs Ortiz – transmisje

Gala, na której dojdzie do walki Ruiz vs Ortiz odbędzie się w nocy z 4 na 5 września 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Crypto.com Arena (dawniej Staples Center) w Los Angeles. Według wstępnych przewidywań pojedynek odbędzie się około godziny 3:00 polskiego czasu.


Kiedy odbędzie się walka Ruiz vs Ortiz? 
Gala, na której dojdzie do walki Ruiz vs Ortiz odbędzie się w nocy z 4 na 5 września 2022 roku.
Z kim zmierzył się Andy Ruiz w swojej ostatniej walce?   
W swojej ostatniej walce Andy Ruiz zmierzył się z Chrisem Arreolą, którego pokonał jednogłośnie na punkty.