Na początku 2023 roku do ringu powróci czołowy polski pięściarz - Krzysztof Głowacki. Były mistrz organizacji WBO 21 stycznia zmierzy się z niepokonanym Anglikiem Richardem Riakporhe. Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Głowacki vs Riakporhe

Zakłady bukmacherskie na walkę Głowacki vs Riakporhe dostępne są już u większości legalnych bukmacherów, między innymi w firmie Fortuna (sprawdź kod promocyjny Fortuna), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na większość kluczowych walk w światowym boksie. Nie inaczej jest tym razem.

 

Zakłady na walkę Głowacki vs Riakporhe znajdziemy na oficjalnej stronie Fortuny lub w aplikacji mobilnej w zakładce Boks -> Boks zawodowy.

Kursy Głowacki vs Riakporhe

Kursy na Głowacki vs Riakporhe, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym pojedynku zdecydowanym faworytem jest Richard Riakporhe. Kurs na wygraną niepokonanego Brytyjczyka wynosi 1,17, a z kolei triumf Krzysztofa Głowackiego został oszacowany na 4,84.

Typy Głowacki vs Riakporhe

Typy na Głowacki vs Riakporhe, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Krzysztof Głowacki od momentu utraty mistrzowskiego pasa, na rzecz Oleksandra Usyka w 2016 roku, bezskutecznie próbuje powrócić na szczyt. Po walce z Ukraińcem Polak stoczył cztery wygrane starcia, dzięki którym zasłużył sobie na udział w turnieju WBSS. Jego stawką były wszystkie mistrzowskie pasy kategorii cruiser. W ćwierćfinale Głowacki pokonał Maxima Vlasova. W półfinale, w czerwcu 2019 roku, zmierzył się on z Mairisem Briedisem o pas organizacji WBO. Polak przegrał tę walkę już w trzeciej rundzie. Po tej walce Głowacki otrzymał kolejną szansę na zdobycie tytułu. W marcu 2021 roku "Główka" zmierzył się z Lawrencem Okoliem o pas WBO, jednak przegrał przez nokaut w szóstej rundzie. Na zwycięską ścieżkę 36-latek powrócił walką z Francisco Rivasem Ruizem, która do tej pory była jego ostatnią.

Zobacz także - typy na boks

Richard Riakporhe jest niepokonany na zawodowych ringach. 32-latek wygrał do tej pory piętnaście starć, z których jedenaście wygrał przed czasem. W ostatnich trzech walkach pokonał kolejno Olanrewaju Durodolę, Deiona Jumaha i Fabio Turchiego. Wszystkie te walki zwyciężał maksymalnie do ósmej rundy.

Ostatnie walki pokazały, że Krzysztof Głowacki swoje najlepsze lata ma już za sobą. Na dodatkową niekorzyść Polaka wpływa fakt, że od starcia z Briedisem w 2019 roku stoczył on tylko dwa pojedynki, z czego tylko jeden z naprawdę klasowym zawodnikiem. Raikporhe natomiast przez ten sam czas zawalczył aż sześć razy. W naszym typowaniu stawiamy, że walkę przed czasem wygra Richard Riakporhe.

Gdzie obejrzeć walkę Głowacki vs Riakporhe – transmisje

Gala, na której dojdzie do walki pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Richardem Riakporhe odbędzie się 21 stycznia 2023 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Manchester Arena w Manchesterze. Za transmisję z tego wydarzenia będzie odpowiadać Sky Sports. W Polsce walkę Głowacki vs Riakporhe będzie można obejrzeć w TVP Sport, a także w internecie na TVPSport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.