Po wycofaniu się z walki o organizację mundialu przez Australię, jak dotąd jedynym zgłoszonym kandydatem pozostaje Arabia Saudyjska i jest wielce prawdopodobne, że już 1 grudnia FIFA poinformuje o przyznaniu temu kraju przywileju organizacji piłkarskiego czempionatu.

Mundial 2034 w Arabii Saudyjskiej?

Wszystko wskazywało na to, że po wyborze Kataru jako organizatora Mistrzostw Świata 2022 mogliśmy się spodziewać kolejnych, mniej egzotycznych wyborów, lecz nic bardziej mylnego. Mundial w 2026 roku zorganizują Stany Zjednoczone wraz z Meksykiem i Kanadą, lecz cztery lata później Mistrzostwa Świata odbędą się aż na trzech kontynentach. Najpierw inauguracyjne mecze z okazji setnej rocznicy pierwszych Mistrzostw Świata odbędą się w Argentynie, Urugwaju i Paragwaju, a następnie impreza przeniesie się do Portugalii, Hiszpanii oraz Maroka.

Mistrzostwa Świata ponownie na Bliskim Wschodzie?

Po wycofaniu się Australii z walki o organizację Mistrzostw Świata 2034 w piłce nożnej, wszystko wskazuje na to, że organizacja kolejnego czempionatu po dwunastu latach ponownie przypadnie krajowi z Bliskiego Wschodu. Tym razem to Arabia Saudyjska planuje ugościć najlepsze reprezentacje piłkarskie świata. Jest to niewątpliwie kolejny krok promowania piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej po wielkiej aktywności Arabów w letnim okienku transferowym. Mundial w 2034 roku, podobnie, jak ten w Katarze z uwagi na warunki klimatyczne panujące na Bliskim Wschodzie, miałby odbyć się w listopadzie i grudniu.