Wyścig o prawa transmisyjne do poszczególnych lig piłkarskich wśród topowych stacji telewizyjnych w Polsce trwa w najlepsze. W poniedziałek TVP pochwaliło się sporym wyczynem w tej sprawie. Ogłoszono, że Telewizja Polska nabyła prawa do transmitowania rozgrywek Fortuna 1 Ligi. 2. Ligi, a także spotkań pucharowych.

TVP nabyło prawa do transmitowania polskich rozgrywek

W poniedziałek zarząd Telewizji Polskiej ogłosił podpisanie wielkiej i lukratywnej umowy obejmującej prawa do transmisji wielu spotkań niższych lig polskich. Mowa o rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi, Fortuna Pucharu Polski i Superpucharu Polski w piłce nożnej mężczyzn, Orlen Ekstraligi i finału Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Oprócz tego obejrzymy tam też mecze reprezentacji Polski kobiet, męskich reprezentacji młodzieżowych i kadry w futsalu.

Rozwój i popularyzacja piłki nożnej w naszym kraju jest priorytetem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Umowa z telewizją jest krokiem do spełnienia obu tych celów - stwierdził w rozmowie z mediami prezes PZPN, Cezary Kulesza.

TVP będzie transmitować spotkania tych rozgrywek przez trzy sezony, zaczynając od kampanii 2024/25. Co ciekawe, na kanałach telewizji publicznej możemy oglądać jedynie niektóre spotkania Ekstraklasy. Prawa do transmitowania PKO BP Ekstraklasy posiada CANAL+Sport.

Nie wszystkie spotkania transmitowane będą na żywo w telewizji. Niektóre z nich obejrzycie jedynie w internecie, co też zaznaczył dyrektor TVP Sport, Sebastian Staszewski.