Wczoraj późnym wieczorem dowiedzieliśmy się, że Michał Probierz musiał dokonać trzech zmian w kadrze reprezentacji Polski na listopadowe zgrupowanie przed spotkaniami z Czechami i Łotwą. Wskutek odniesionych kontuzji na zgrupowaniu nie pojawią się: Matty Cash, Patryk Dziczek i Adrian Benedyczak.

Problemy zdrowotne w reprezentacji Polski

W ich miejsce selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz powołał Tymoteusza Puchacza ( 1.FC Kaiserslautern), Mateusza Łęgowskiego (Salernitana) i Karola Struskiego z cypryjskiego Arisu Limassol, dla którego będzie to pierwsze powołanie do kadry reprezentacyjnej. Samo zgrupowanie rozpocznie się już dziś w Warszawie.

Pierwszy mecz Biało-Czerwoni zagrają już 17 listopada, gdzie na PGE Narodowym zmierzą się z Czechami. Polacy muszą ten mecz wygrać, aby zachować jakiekolwiek matematyczne szanse na bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech. Cztery dni później nasza reprezentacja natomiast towarzysko zmierzy się na tym samym obiekcie z reprezentacją Łotwy. Aktualnie Polska w kwalifikacjach do Euro 2024 z dorobkiem zaledwie 10 punktów w siedmiu rozegranych spotkaniach zajmują trzecie miejsce w grupie E za reprezentacjami Albanii i Czech.