W poniedziałek w trakcie zgrupowania Borussii Dortmund w Marbelli Hans-Joachim Watzke oznajmił, że opuści klub wraz z końcem 2025 roku. 64-latek był prezesem BVB od 2025 roku, wcześniej pracował w zespole z Zagłębia Ruhry jako skarbnik. Za jego kadencji, klub wywalczył dziewięć trofeów.

Zasłużony prezes opuszcza Borussię Dortmund

Hans-Joachim Watzke w klubie z Dortmundu jest od 2001 roku, jako skarbnik. W 2005 roku praca działacza została doceniona powierzeniem mu funkcji prezesa klubu. Dzisiaj Fabrizio Romano przekazał informacje, że Watzke nie przedłuży umowy obowiązującej w okresie 2021-2025. Informacja ta zwiastuje ogromne zmiany w ekipie z Signal-Iduna Park w przyszłym roku. Zasługi prezesa dla klubu są olbrzymie, jednak teraz najbardziej potrzeba świeżego spojrzenia i innowatorskich pomysłów, które mają pozwolić gigantowi niemieckiej piłki w dalszym ciągu się rozwijać.

Zakończenie pięknej przygody

W lutym minie 19 lat odkąd Watzke pełni funkcję prezesa Borussii Dortmund. Ten przyjaciel Matthiasa Sammera i producent strojów roboczych, w 2001 roku został skarbnikiem klubu z Dortmundu, by następnie w cztery lata później stanąć na czele BVB. Aktualny prezes Borussii poznał zdobywcę Champions League UEFA edycji 1996/1997 i innych prominentnych członków klubu wcześniej, gdy w latach 90. XX w. wynajmował loże biznesowe na Westfalenstadion.

Hans-Joachim Watzke ponadto:

  • kieruje radą nadzorczą Niemieckiej Ligi Piłkarskiej.
  • jest rzecznikiem władz Niemieckiej Ligi Piłkarskiej.
  • od grudnia 2021 jest wiceprezesem niemieckiej federacji.
  • od kwietnia 2023 zasiada w Komitecie Wykonawczym UEFA.

Nie wiadomo jeszcze, kto obejmie schedę po Watzke w charakterze prezesa klubu z Dortmundu.