Nikt nie spodziewał się, że po 30 latach działalności Totolotek zniknie z polskiego rynku. Wielu internautów uznaje, że zmarnowali oni swój ogromny potencjał.

Totolotek - historia upadku

Totolotek swego czasu był najbardziej rozpoznawalną marką bukmacherską na rynku. Często nazwa marki mylona była z Totalizatorem Sportowym, ludzie grali w Totolotka, ale gracze zakładów sportowych odróżniali te dwie rzeczy. W 2017 Totolotek był ogromną firmą bukmacherską i posiadał aż 15% udziałów rynkowych!

W 2019 roku firmę przejęła niemiecka grupa Gauselmanna, która jest gigantem na skalę światową. O dziwo poskutkowało to jeszcze większą stratą klientów, ponieważ nabywca kompletnie nie potrafił dostosować się do panujących trendów na rynku bukmacherskim. Podczas gdy Fortuna i inni konkurenci rozwijali swoje systemy, platforma Totolotka nadal nie działała poprawnie.

Co się stało z Totolotkiem?

W marcu 2022 roku Entain ogłosiło przejęcie Totolotka. Plan był taki, by zamienić markę Totolotka na Bwina i działać na tej samej licencji. Decyzja ta była co najmniej nieodpowiedzialna, osoby w Entain podejmujące decyzję o powrocie na polski rynek kompletnie nie były na to gotowe.

Ostatecznie nici z całego pomysłu, ponieważ sam bukmacher ogłosił, że 13 grudnia zaprzestanie rejestrować nowych klientów.