Tommy Fury to kolejny zawodnik, którego na celownik wziął sobie Jake Paul. Kim jest Tommy Fury? Ile zarabia brytyjski zawodnik? Tommy Fury brat – z kim spokrewniony jest pięściarz? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry 22-latka?

Kim jest Tommy Fury?

Tommy Fury to brytyjski pięściarz występujący w wadze półciężkiej. Popularność przyniósł mu udział w brytyjskim show “Love Island”. Razem ze swoją partnerką, Molly-Mae Hague, doszedł do finału gdzie zajął drugie miejsce. Prywatnie jest kuzynem mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC, Tysona Fury.

Tommy Fury wiek, waga, wzrost

Tommy Fury wiek, waga, wzrost, czyli jakie są parametry zawodnika? Brytyjczyk urodził się 7 maja 1999 roku w Manchesterze. Na ten moment ma 22 lata. Podczas swojej kariery na wagę przed pojedynkami wnosił między 81 a 85 kilogramów. Zawodnik posiada 183 centymetrów wzrostu, a jego zasięg ramion wynosi 203 cm.

Tommy Fury brat

Tommy Fury przez wielu uważany jest za brata słynnego pięściarza, Tysona Fury. W rzeczywistości Tommy jest kuzynem mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC.

Zobacz także: Tyson Fury Boks. Kim jest? Walki, wiek, zarobki

Tommy Fury boks

Tommy Fury rozpoczął treningi bokserskie już w wieku 8 lat. Na zawodowym ringu zadebiutował 22 grudnia 2018 roku. Jego przeciwnikiem był Jevgenijs Andrejevs. Brytyjczyk po czterorundowym pojedynku wygrał z Litiwinem na punkty. Kolejne cztery starcia udało mu się wygrywać przed czasem, dwa razy w pierwszej rundzie, a także dwa razy w drugiej. Po wygranych z Jordanem Grantem i Anthonym Taylorem jego rekord wynosi 7-0.

Tommy Fury walki

Tommy Fury walki, czyli kiedy możemy liczyć na kolejny występ brytyjskiego pięściarza? W kolejnej walce 22-letni zawodnik zmierzy się z amerykańskim Youtuberem, Jakiem Paulem. Pojedynek tej dwójki został zaplanowany na 18 grudnia 2021 roku.

Tommy Fury rekord

Tommy Fury rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się obecnie brytyjski zawodnik? Na ten moment 22-latek posiada rekord 7-0. Cztery pojedynki udało mu się wygrać przed czasem, a w trzech zwyciężył na punkty.

Tommy Fury vs Jake Paul

29 października ogłoszono, że Jake Paul w swojej piątej walce w karierze zmierzy się z Tommym Furym. Po raz pierwszy zawodnicy zmierzyli się na backstage’u po swoich pojedynkach na gali w Cleveland, gdzie Fury wygrał z Anthonym Taylorem, zaś Paul z Tyronem Woodleyem. Wtedy skończyło się jednak tylko na przepychankach słownych.

Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund, a limit wagowy będzie wynosił 192 funty, co w przeliczeniu na kilogramy daje 87 kg. Obaj zawodnicy zawalczą w walce wieczoru gali, która odbędzie się 18 grudnia 2021 w hali Amalie Arena w Tampie na Florydzie.

Tommy Fury Love Island

W czerwcu 2019 roku Tommy Fury wziął udział w brytyjskim reality show “Love Island”. Od piątego dnia show dobrał się w parę z 22-letnią Molly-Mae Hague. Pięściarz i jego partrnerka pozostali ze sobą do końca programu zajmując drugie miejsce.

Tommy Fury zarobki

Do tej pory zarobki Tommy’ego Fury za pojedynki bokserskie nie były wysokie. Przykładowo za swoją ostatnią walkę z Anthonym Taylorem otrzymał 15 tysięcy dolarów. Na znacznie większe wypłaty może liczyć dzięki umowom sponsorskim, jednak te nie są ujawniane. Fury reklamował między innymi McDonalds czy Disney Plus. Pierwszą dużą gażę za pojedynek bokserski otrzyma za walkę z Jakiem Paulem. Według doniesień Brytyjczyk za walkę z Youtuberem otrzyma około miliona dolarów.

Tommy Fury dziewczyna

Tommy Fury dziewczyna, czyli kim jest partnerka brytyjskiego pięściarza? Fury jest w związku z Molly-Mae Hague, którą poznał w programie “Love Island”. Hague jest influencerką i osobistością telewizyjną.

Tommy Fury Instagram

Tommy Fury posiada ogromną liczbę fanów. Swoją popularność zawdzięcza udziałowi w “Love Island” oraz temu, że jest członkiem słynnej rodziny Fury. Obecnie jego konto na Instagramie obserwuje 3,8 miliona osób. Jego konto można znaleźć pod nickiem @tommyfury.


Czy Tommy Fury jest spokrewiony z Tysonem Furym?
Tommy Fury to kuzyn Tysona Fury.
Kim jest partnerka Tommy'ego Fury?
Fury jest w związku z Molly-Mae Hague, którą poznał w programie “Love Island”.