Jak poinformował portal ringpolska.pl pierwszym rywalem legendy polskiego boksu - Tomasza Adamka, który w 2024 roku zawalczy dla Fame MMA, ma być freak-fighter Paweł Tyburski.

Adamek vs Tyburski na Fame MMA?

Ostatni pojedynek „Księżniczka” stoczył na gali Prime 7: Premium, gdzie w 2. rundzie przez TKO pokonał na zasadach boksu w małych rękawicach z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Do tej pory 29-latek pochodzący z Elbląga stoczył w freak-fightach 9 pojedynków, z czego tylko 2 z nich kończyły się jego przegranymi. Natomiast w boksie Tyburski ma 2 wygrane jedną właśnie z „Don Kasjo” a drugą z Denisem Załęckim podczas gali High League 6 przez dyskwalifikację rywala.

Tomasz Adamek w 2024 roku ma dla federacji FAME stoczyć dwa pojedynki, które mają odbyć się w formule bokserskiej. Ostatnio mówiono się, że na Fame MMA 20 „Góral” miał walczyć z legendą KSW - Mamedem Khalidovem, jednak wychodzi na to, że były tylko to fałszywa plotka.

W sobotę ukazała rozmowa Karola Gancarza z promotorem byłego polskiego pięściarza - Mateuszem Borkiem, która odbyła się w wydarzeniu bokserskim MB Boxing Night 17, gdzie pojawił się wątek tego pojedynku, jednak sam dziennikarz i komentator sportowy oznajmił, że o takie informacje proszę się pytać współwłaścicieli Fame MMA: Rafała Pasternaka, Krzysztofa Rozparę i Wojtka Golę.