Istnieje wiele różnych metody obstawiania u bukmachera. Jedną z nich jest taśma bukmacherska. Metoda kusi wysokimi wygranymi oraz ogromnymi emocjami. Poniżej opowiemy o tym, jak utworzyć taśmy bukmacherskie i czy można nimi grać w skuteczny sposób.

Czym jest taśma bukmacherska?

Mianem taśmy określamy kupony, które składają się z kilku lub kilkunastu typów. Taśma w bukmacherce pozwala na wytypowanie wyników wielu zdarzeń. Wiele zdarzeń na kuponie przekłada się na spory kurs łączny, co przy odpowiedniej stawce może zapewnić sporą potencjalną wygraną.

Taśmy bukmacherskie, czyli kupony akumulowane

Zakład AKO (akumulowane) to rodzaj zakładu, w którym stawiasz jedną stawkę na wynik kilku różnych zdarzeń. Ten rodzaj zakładu może być bardzo kuszący dla osób szukających dużych wygranych, ponieważ pozwala wygrać dużą sumę pieniędzy z relatywnie niską początkową stawką. Jednak AKO może być również dość ryzykowne, ponieważ musisz poprawnie przewidzieć wynik wielu zdarzeń, aby wygrać.

Jeśli tylko jedno zdarzenie w twoim zakładzie AKO pójdzie nie po twojej myśli, przegrasz cały zakład. Warto zauważyć, że im więcej zdarzeń uwzględnisz w swoim zakładzie AKO, tym wyższa potencjalna wypłata, ale także większe ryzyko. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać i rozważyć szansę na każde zdarzenie przed zawarciem zakładu AKO. Zobacz również aktualne bonusy bez depozytu.

Taśmy bukmacherskie, a podatki

W Polsce obowiązuje podstawowy podatek od każdej stawki w zakładach bukmacherskich. Oznacza to, że zawsze część postawionej kwoty jest pobierana na podatek. Jakie są stawki podatków od gier wzajemnych?

 • Podatek w wysokości 12% od wkładu
 • Podatek w wysokości 10% od każdej wygranej przekraczającej 2280 PLN

Którzy bukmacherzy oferują taśmy?

Zakłady akumulowane możemy obstawiać na dobrą sprawę u każdego polskiego bukmachera. Żaden operator z naszego rankingu bukmacherów nie ogranicza nam w tym przypadku swobody. Nie oznacza to jednak, że liczba zdarzeń na kuponie AKO jest nieograniczona.

Każdy z tych bukmacherów oferuje swoim klientom różne rodzaje AKO, takie jak AKO standardowe, AKO systemowe, czy AKO ubezpieczone. Każdy z bukmacherów ma też swoje indywidualne kursy i oferty bonusowe dla graczy obstawiających AKO, co sprawia, że warto porównać oferty różnych bukmacherów przed dokonaniem zakładu.

Jak zrobić taśmy bukmacherskie? Krok po kroku

Bukmacherzy umożliwiają nam stawianie kuponów akumulowanych. W ramach AKO typuje się przynajmniej kilka wyników. Dla przykładu może to być 10 meczów piłki nożnej w niemal dowolnym odstępie czasu. Tak stworzony kupon przygotowany jest do gry.

Ogólna zasada działania jest bardzo prosta. Wyniki odbywających się po kolei meczów porównuje się ze swoimi typami na kuponie. Jeśli trafnie obstawiło się zwycięstwo lub porażkę drużyny, taśma pozostaje w grze. To samo z kolejnymi meczami. Jeśli jednak w którymś momencie popełni się błąd, to cały kupon zostaje uznany jako przegrany. Łatwo więc obliczyć, że im więcej typów znajduje się na taśmie w bukmacherce, tym bardziej wzrasta ryzyko utraty przeznaczonych na niego pieniędzy.

Jak grać taśmy bukmacherskie? Poradnik

Oczywiście istnieją sposoby na zwiększenie swojej szansy na zwycięstwo, a przynajmniej zminimalizowania strat. Na samym początku warto się zastanowić, jaka dyscyplina sportowa najlepiej sprawdza się w tego typu zakładach. Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu taśmy?

 • Dobranie odpowiedniej stawki - ryzyko związane z niepowodzeniem jest spore, więc należy dobrze zastanowić się nad wysokością stawki.
 • Obstawianie dobrze znanych dyscyplin - kupony z wieloma zdarzeniami wymagają analizy i dobrej znajomości danego sportu czy dyscypliny.
 • Odpowiednie nastawienie - obstawianie kuponów z kilkunastoma zdarzeniami ma zazwyczaj bardzo małą szansę na sukces. Pamiętaj o tym!

Czy taśma w bukmacherce jest opłacalna?

Obstawianie zakładów akumulowanych zawsze wiąże się z większym ryzykiem niż granie kuponów SOLO. Jakie są wady i zalety taśm bukmacherskich?

Wady

 • Mała szansa na wygraną
 • Potrzebna jest analiza
 • Wymagana wiedza dotycząca obstawianej dyscypliny

Zalety

 • Wysokie kursy
 • Duża potencjalna wygrana
 • Nie jest wymagana duża stawka