Znakomita postawa Sebastiana Szymańskiego nie pozostała bez echa na arenie międzynarodowej. Serwis Aksam Sport donosi, że usługami Polaka zainteresowany jest Manchester United! Najbardziej utytułowany angielski klub jest gotowy wykupić 23-latka z tureckiego Fenerbahce Stambuł za 30 milionów euro.

Manchester United ściągnie do siebie Polaka?

Przypomnijmy, że Sebastian Szymański jeszcze niedawno był zawodnikiem Dynamo Moskwa i znajdował się na wypożyczeniu w Feyeroondzie Rotterdam. Holenderski klub długo zwlekał z wykupieniem Polaka, co wykorzystało Fenerbahce Stambuł. Turecki zespół zapłacił za 23-latka 9,7 miliona euro. Decyzja ta okazała się dla nich strzałem w dziesiątkę. Szymański należy do czołowych zawodników klubu, mimo iż w składzie Fenerbahce Stambuł znajdują się takie tuzy, jak Edin Dżeko, Dusan Tadic czy Michy Batshuayi. Wystąpił łącznie w dwudziestu dwóch spotkaniach, w trakcie których strzelił dziewięć bramek i zaliczył siedem asyst. Nic więc dziwnego, że Czerwone Diabły bacznie obserwują poczynania Szymańskiego.

Co ciekawe, nie tylko oni mają na niego oko. Zainteresowanie Polakiem wykazują również włodarze Liverpoolu, Fiorentiny i Napoli! Turcy są niechętni na rezygnację z usług byłego wychowanka Legii Warszawa. Wedle ustaleń są skłonni sprzedać 23-latka aż za 30 milionów euro. Podobno Manchaster United jest gotowy na taki wydatek. Czy jakiekolwiek rozmowy dojdą do skutku? Podobno żadna oferta w zimowym okresie transferowym nie będzie rozpatrywana. W dalszej fazie roku 2024 wiele może się jednak zdarzyć.