Katalońskie radio "RAC1" donosi, że wspólna przygoda Xaviego i FC Barcelony dobiega końca, a wszystko przez to, co powiedział trener Blaugrany na konferencji prasowej przed meczem z Almerią.

Xavi zwolniony z FC Barcelony?!

Pod koniec stycznia Xavi ogłosił, że wraz z końcem sezonu rozstanie się z FC Barceloną. Po serii dobrych występów Blaugrany do pozostania w klubie namawiał go Laporta i Deco, co wpłynęło na zmianę decyzji Hiszpana. Pod koniec kwietnia FC Barcelona ogłosiła, że Xavi zostanie trenerem na kolejny sezon.

Choć wydawało się, że pozostanie Xaviego w Barcelonie jest przesądzone, to sytuacja diametralnie zmieniła się w środę. Xavi na konferencji prasowej przed meczem z Almerią wypowiedział się następująco o sytuacji finansowej w klubie:

Mamy sytuację finansową, która nie ma nic wspólnego z tą sprzed 25 lat. Wtedy przychodził trener i mówił, że chce tego, tego i tego piłkarza. Teraz tak nie jest. Nie mamy takich warunków jak inne kluby.

Jak donoszą katalońskie media te słowa rozwścieczyły Laportę i doprowadziły do podjęcia przez prezesa FC Barcelony decyzji o zwolnieniu Xaviego z funkcji szkoleniowca Blaugrany.