26 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się prestiżowa Gala Sport Biznes Polska. Nagrodą może cieszyć się jeden z liderów polskiego rynku bukmacherskiego - Superbet. Bukmacher został uznany za czołowego sponsora polskiego sportu za rok 2023.

Superbet nagrodzony na na gali SBP!

Osoby śledzące działalność marketingową polskich bukmacherów, raczej nie są zaskoczone faktem, że to właśnie Superbet otrzymał nagrodę czołowego sponsora polskiego sportu. Firma aktywnie działa na polu sponsoringowym, czego dowodem jest wspieranie Lecha Poznań, Górnika Zabrze, polskich skoczków narciarskich, ale również popularnych turniejów w szachy, czy darta.

Od samego początku naszej obecności na polskim rynku przywiązujemy dużą wagę do sponsoringów. Chcemy wspierać polski sport i budować jego siłę, jednocześnie zwiększając rozpoznawalność naszej marki i jej postrzeganie jako nowoczesnej, a także działającej nie tylko z rozmachem, ale też z głową na rzecz rozwoju wspieranych przez nas dyscyplin. Nagroda dla najlepszego sponsora polskiego sportu jest dla nas wielkim powodem do dumy, szczególnie kiedy w gronie finalistów były obok nas tak zaangażowane i mocno osadzone na rynku brandy jak Polkomtel czy Enea. - Łukasz Seweryniak, CEO Superbet

Nagroda została przyznana przez jury, które składało się z ekspertów biznesu sportowego. Na zdobycie nagrody, kluczowy wpływ miało nieszablonowe podejście do kwestii sponsoringowych. Wyróżniona została m.in. akcja bukmachera i Lecha Poznań, w której Superbet przekazywał część wpłacanych środków przez kibiców Kolejorza na rozwój klubowej akademii. Można zatem zakładać, że fani Lecha Poznań bardzo chętnie zakładali konto, używając przy tym kod promocyjny Superbet.

Oprócz zdobytej nagrody, Superbet zdobył też wiele nominacji, konkretnie w kategoriach: "Projekt Sponsoringowy", "Kampania Marketingowa" i "Wydarzenie Sportowe".