Spotkanie otwierające ten dwumecz w Poznaniu przebiegło tak, jak się tego spodziewaliśmy. Lech dominował w posiadaniu piłki i liczbie stwarzanych sytuacji. Kolejorz był też skuteczniejszy w ich wykorzystywaniu. Jednakże zgodnie z naszymi przewidywaniami nie ustrzegli się oni również błędów w defensywie. Jeden z nich zakończył się straconą bramką. Czy mecz rewanżowy będzie miał podobny obraz? Przekonamy się 17.08.2023 o godzinie 20:00.

  • W pierwszym meczu Lech Poznań pokonał Spartak Trnavę 2:1.
  • Kolejorz od rozpoczęcia tego sezonu jest jeszcze bez porażki.
  • Po dwóch kolejkach w rodzimej lidze Spartak Trnava znajduje się w grupie spadkowej.

Spartak Trnava - Lech Poznań typy

Nie ma co ukrywać, że również w tym spotkaniu oczekujemy zwycięstwa Lecha Poznań. Piłkarze van den Broma jadą do Słowacji jednak z niezbyt przekonującą zaliczką. Co prawda dochodzili oni do sytuacji bramkowych. Było ich łącznie 12. Nie da się jednak ukryć, że w szeregach Kolejorza zawodziła skuteczność tego wieczoru. Ponadto pozwolili oni, aby przy znikomym posiadaniu piłki na poziomie 26% Spartak Trnava zagroził im wystarczająco, aby zdobyć bramkę kontaktową. Ta niefrasobliwość defensywy Lecha sprawia, że wyjazd na spotkanie rewanżowe okraszone jest pewną dozą niepewności.

Data i godzina17.08 - 20:00
TransmisjaTVP Sport
Kurs na zwycięstwo Trnavy3.50
Kurs na zwycięstwo Lecha2.25

Spartak Trnava - Lech Poznań kursy bukmacherskie

Brak wyraźnego wskazania na Lecha widać również po kursach, jakie wystawili bukmacherzy. Wygrana Spartaka Trnava to przelicznik na poziomie 3.50. Remis wycenia się na 3.60. Natomiast zwycięstwo Lecha Poznań warte jest 2.25.

Ciężko jest mi zaufać obronie Kolejorza. Natomiast ich ofensywa wygląda w tym sezonie naprawdę dobrze, jeśli chodzi o liczbę i jakość budowanych ataków. Co prawda jest jeszcze miejsce do pracy nad skutecznością ich wykańczania. Niemniej jak na razie możemy liczyć na minimum 2 gole Lecha w meczu. I taki właśnie jest nasz typ na to spotkanie: Lech Poznań powyżej 1,5 gola w meczu po kursie 2,16 na Betclic.

Promocje od bukmacherów

Kolejna porcja eliminacyjnych zmagań w Europejskich Pucharach to okazja do wyłapania naprawdę ciekawych propozycji od bukmacherów. Nachodzące spotkania okraszone są interesującą ofertą, a znaleźć je najlepiej będzie na ich głównych stronach w dniu meczu.

Sprawdź również typy na Werder Brema - Bayern Monachium.

Przewidywane składy

W nadchodzącym spotkaniu nie spodziewamy się zbyt wielu zmian w szeregach obu ekip. Dla każdej z drużyn jest to niezwykle ważne spotkanie, więc należy oczekiwać w tym meczu najlepszych możliwych składów.

  • Spartak Trnava: Takac, Kostrna, Stetina, Kosa, Mikovic, Bainovic, Prochazka, Zelijkovic, Ofori, Daniel, Djuricin
  • Lech Poznań: Bednarek, Pereira, Blazic, Milic, Andersson, Murawski, Karlstroom, Hotic, Velde, Marchwiński, Ishak

Wyniki ostatnich meczów

Spoglądając na już rozegrane przez obie ekipy spotkania, nie ma zbyt wielkich wątpliwości, która ekipa jest w lepszej formie. Zauważalna jest znacznie lepsza dyspozycja Lecha Poznań. Spartak pokazał jednak, że zdolny jest do zaatakowania i nie podda się przed finałowym gwizdkiem.

Spartak Trnava - ostatnie mecze

10.08.23 - Lech Poznań - Spartak Trnava 2:1 (LKE) PORAŻKA

06.08.23 - Moravce - Vrable - Spartak Trnava 1:1 (Nike Liga) REMIS

03.08.23 - Spartak Trnava - Auda 4:1 (LKE) WYGRANA

30.07.23 - Spartak Trnava - Trencin 1:2 (Nike Liga) PORAŻKA

27.07.23 - Auda - Spartak Trnava 1:1 (LKE) REMIS

Lech Poznań - ostatnie mecze

10.08.23 - Lech Poznań - Spartak Trnava 2:1 (LKE) WYGRANA

06.08.23 - Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1 (Ekstraklasa) REMIS

03.08.23 - Żalgris Kowno - Lech Poznań 1:2 (LKE) WYGRANA

30.07.23 - Lech Poznań - Radomiak Radom 2:0 (Ekstraklasa) WYGRANA

27.07.23 - Lech Poznań - Żalgris Kowno 3:1 (LKE) WYGRANA

Spartak Trnava - Lech Poznań mecz w eliminacjach do Ligi Konferencji

Nie ma co ukrywać, Lech mógł osiągnąć lepszy wynik w pierwszym spotkaniu. Miał ku temu okazje, zabrakło skuteczności. Niemniej dla postronnego widza oznacza to, że w nadchodzącym meczu nadal będą spore emocje. Wierzymy, że Lech postawi kropkę nad i, co pozwoli im awansować do kolejnej fazy. Jednak ponownie spodziewam się spotkania, w którym Spartak napsuje Kolejorzowi trochę krwi. A swoje przemyślenia publikować możecie w zakładce typy dnia.

Transmisja

Spotkanie to będzie transmitowane na TVP Sport.