W Niedzielę 26 listopada o godz. 20:45 na boisko Allianz Stadium w Turynie wybiegną piłkarze Juventusu i Interu Mediolan, by rozegrać derby d’Italia. Szkoleniowiec Internazionale Simone Inzaghi wypowiedział się na konferencji prasowej przed zbliżającym się spotkaniem.

Jakie przemyślenia przed meczem ze “Starą Damą” ma Simone Inzaghi?

Szkoleniowiec Mediolańczyków rozmawiał z mediami podczas konferencji prasowej, przed niedzielnym klasykiem przeciwko Juventusowi. Coach stwierdził, że w Turynie zmierzą się dwa zespoły o zbliżonym potencjale, jednocześnie ex-piłkarz Lazio docenił pracę szkoleniową swojego adwersarza na ławce szkoleniowej „Starej Damy” Massimo Allegriego. Szkoleniowiec drużyny „Il Biscione” podkreślił, że Allegri ma łatwiejsze zadanie, gdyż Turyńczycy w związku z brakiem awansu do europejskich pucharów mają więcej czasu na przygotowania do meczów.

Coach Interu pomimo kontuzji ważnych dla klubu zawodników Alessandro Bastoniego i Benjamina Pavarda wierzy w zwycięstwo, zaznacza, jak ważne będzie pilnowanie zawodników z Turynu przez cały mecz, gdyż w każdej chwili mogą odmienić losy spotkania. Na zakończenie, Inzaghi stwierdził, że remis przeciwko Juventusowi go nie interesuje, gdyż Inter gra zawsze o zwycięstwo.

Jakiego spotkania należy się spodziewać?

Szkoleniowiec „Nerazzurri” pytany o spotkania przeciwko Juventusowi odniósł się do triumfów nad „Starą Damą” w ramach Pucharu Włoch, przypomniał o zwycięskim półfinale Coppa Italia z kwietnia i zwycięskiego finału z maja 2022 zeszłego roku. Inzaghi zaznacza, że mecz przeciwko drużynie silnej fizycznie i o dużej jakości, którą są Turyńczycy, wymaga od jego zawodników wiele skupienia, pomimo licznych absencji w drużynie z Turynu będzie to ciężka przeprawa.

Fani Serie A Derby d’Italia obejrzą od 20:45 w TV na Eleven Sports 1, transmisję na żywo przeprowadzą Betclic.pl, STS.pl, Superbet.pl, klasyk posędziuje Marco Guida.