Romanowski jest wieloletnim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Ma on za sobą występy w takich federacjach jak KSW, FEN czy Cage Warriors. Co ciekawe, Sebastian od lat walczy pod pseudonimem "Szczena".

Sebastian Romanowski wiek

Romanowski urodził się 20 lipca 1990 w Stargardzie. Oznacza to, że aktualnie ma 33 lata.

Sebastian Romanowski waga

Szczena zazwyczaj walczy w kategorii koguciej lub piórkowej, więc jego waga waha się w okolicach 61 kilogramów.

Sebastian Romanowski wzrost

Wzrost Sebastiana Romanowskiego wynosi 176 centymetrów.

Sebastian Romanowski osiągnięcia

Bilans Romanowskiego jest bardzo imponujący - zawodnik ma za sobą 26 walk. Aktualny rekord Sebastiana prezentuje się w ten sposób:

Rekord MMA: 14-11-1

Oprócz tego, Romanowski podczas swojej kariery zanotował także sporo osiągnięć. Do najważniejszych z nich należą:

  • 2011 - 2 miejsce na VII Mistrzostwach Świata ADCC W kat. 65,9 kg
  • 2008 - 1 miejsce na IV edycji Ligi Shooto w kat. 60 kg
  • 2014 - bonus za walkę wieczoru z Januszem Staszewskim na Arenie Berserkerów 6
  • 2016 - bonus za walkę wieczoru z Romanem Szymańskim na KSW 37
  • 2017- 1 miejsce na VII Mistrzostwach Polski NO-Gi w kat. 73,5kg

Sebastian Romanowski najlepsze walki w MMA

Sebastian ma za sobą wiele świetnych pojedynków. Dokładnie 14 z nich skończyło się na korzyść Romanowskiego, w tym 4 przez nokaut i 2 przez poddanie.

Sebastian Romanowski vs Maciej Górski

Na gali PLMMA 50 Romanowski zmierzył się z Maciejem Górskim. Sebastian świetnie pokazał swoje umiejętności, rozbijając przeciwnika ciosami i kończąc walkę w drugiej rundzie.

Sebastian Romanowski kariera w MMA

Szczena swój debiut w MMA stoczył dokładnie 22 października 2010 roku na gali Gladiator Arena 2. Od tamtego czasu udało mu się zaliczyć walki w przeróżnych federacjach.

Sebastian Romanowski KSW

Sebastian pod koniec 2016 roku podpisał kontrakt z organizacją KSW, w której stoczył dwa pojedynki. Pierwsza z nich odbyła się na KSW 37, gdzie przegrał z Romanem Szymańskim. Co ciekawe, Romanowski otrzymał wtedy bonus za walkę wieczoru.

Drugie starcie Romanowskiego w KSW miało miejsce na 38. edycji. Zawalczył on z Łukaszem Rajewskim, z którym przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Po tej walce Romanowski zrobił sobie przerwę od KSW.

Po 6 latach Szczena zaliczył mały powrót do federacji. 2 czerwca 2023 roku dzień przed galą KSW 83 poinformowano, że do karty walk został dodany pojedynek Romanowskiego z Mariuszem Joniakiem. Niestety Sebastian przegrał to starcie po trzech rundach walki.

Sebastian Romanowski FEN

Szczena związał się z federacją FEN w 2020 roku. Zawalczył on 18 stycznia 2020 na gali FEN 27, gdzie jego przeciwnikiem był Rildeci Lima Dias. Sebastian wygrał swój debiut jednogłośną decyzją sędziów.

Drugim pojedynkiem Romanowskiego w FEN była walka o pas mistrzowski w wadze koguciej. Sebastian zmierzył się z Jonasem Mågårdem, z którym przegrał po pełnodystansowym starciu.

Co ciekawe, Sebastian zawalczył w FEN jedynie dwa razy. Początkowo Romanowski miał stoczyć więcej pojedynków w federacji, jednak kontuzje mu to uniemożliwiły.

Sebastian Romanowski ciekawostki

Sebastian oprócz kariery w MMA ma także za sobą krótki epizod w formule bokserskiej. We wrześniu 2020 roku miał on zawalczyć na gali Minutor Energia Armia Fight Night 8, oczywiście w MMA. Jednak z powodu kontuzji przeciwnika, postanowił on zmierzyć się w boksie z Eliaszem Jankowskim. Romanowski wygrał pojedynek jednogłośną decyzją sędziów.


Kim jest Sebastian Romanowski?
Sebastian Romanowski to wieloletni zawodnik MMA. Aktualnie walczy on w federacji KSW.
Kiedy Romanowski stoczył swoją pierwszą walkę?
Sebastian swój debiut stoczył w październiku 2010 roku. Pierwszą walkę stoczył z Leszkiem Kulikiem, którego pokonał w pierwszej rundzie przez TKO.