Saul Canelo Alvarez według wielu ekspertów jest uważany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Kim jest Saul Canelo Alvarez? Ile zarabia meksykański zawodnik? Saul Canelo Alvarez dzieci – ile potomstwa ma zawodnik? Saul Canelo Alvarez żona - kim jest wybranka Meksykanina? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry 31-latka?

Kim jest Saul Canelo Alvarez?

Santos Saul “Canelo” Alvarez Barragan jest meksykańskim pięściarzem. Karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku w wieku 15 lat. Zdobywał mistrzowskie tytułu w aż czterech kategoriach wagowych. Przez wielu ekspertów jest uważany za obecnie najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe. Na ten moment jest mistrzem świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze super średniej.

Saul Canelo Alvarez wiek, waga, wzrost

Saul Alvarez urodził się 18 lipca 1990 roku w Meksyku w Guadalajarze. Obecnie ma 31 lat. Swoje pojedynki na przestrzeni lat toczył w kilku kategoriach wagowych. Na ten moment jednak jest zawodnikiem kategorii superśredniej której limit wagowy został ustalony na 76 kilogramów. Wzrost Meksykanina wynosi 175 centymetrów, zaś zasięg jego ramion to 179 cm.

Saul Canelo Alvarez boks

Saul Alvarez rozpoczął treningi bokserskie w wieku 13 lat zainspirowany przez swojego starszego brata Rigoberto. Już 2 lata później zadebiutował na zawodowym ringu. W swojej pierwszej walce zmierzył się z Abrahamem Gonzalezem. Canelo pokonał swojego rywala w czwartej rundzie przez techniczny nokaut.

Pierwszą szansę na zdobycia tytułu mistrza świata otrzymał po osiągnięciu bilansu 36-0-1. O pas federacji WBC w wadze junior średniej zawalczył z Matthew Hattonem. Pojedynek odbył się 5 marca 2011 roku w Anaheim w hali Honda Center. Meksykanin pokonał rywala po 12-rundowej walce jednogłośną decyzją sędziów.

Po sześciu skutecznych obronach mistrzowskiego tytułu zmierzył się z Floydem Mayweatherem Jr. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych walk w historii boksu. Starcie odbyło się w Las Vegas w MGM Grand. Po 12 rundach lepszy okazał się Amerykanin. Sędziowie punktowali 117-111, 116-112 i 114-114. Tym samym Canelo utracił pas WBC w wadze junior średniej oraz pas magazynu The Ring.

Kolejny mistrzowski tytuł wywalczył 21 listopada 2015 roku kiedy pokonał Miguela Cotto. Zdobył wtedy pas magazynu The Ring oraz pas WBC w wadze średniej. Kolejnym tytułem jaki zdobył Meksykanin był pas WBO w wadze junior średniej. W walce o to trofeum zwyciężył z Liamem Smithem, którego znokautował w 9 rundzie.

Po wygranej z Julio César Chávez Jr. Saul Alvarez dwukrotnie zmierzył się z Giennadijem Gołowkinem. Poza pojedynkiem z Floydem Mayweatherem były to dla Meksykańskiego pięściarza najbardziej kasowe walki w karierze. Stawką pierwszej były cztery pasy w wadze średniej WBA, WBC, IBO i IBF. Starcie zakończyło się remisem, a sędziowie punktowali 118-110 Alvarez, 115-113 Gołowkin i 114-114. Rewanżowy pojedynek odbył się rok później. Walka ponownie była niezwykle wyrównana, jednak tym razem lepszy okazał się reprezentant Meksyku. Dwóch sędziów punktowało na jego korzyść 115-113, a jeden widział remis 114-114.

Saul Canelo Alvarez walka

W najbliższej walce Saul Canelo Alvarez zmierzy się z Amerykaninem, Calebem Plantem. Pojedynek jest zaplanowany na 6 listopada 2021 roku. Rywal Meksykanina legitymuje się nieskazitelnym rekordem 21-0, jednak mimo to Canelo jest zdecydowanym faworytem.

Zobacz także: Typy na Canelo – Plant

Saul Canelo Alvarez porażka

Saul Canelo Alvarez porażka, czyli ile porażek na swoim koncie ma Meksykanin? 31-latek do tej pory tylko raz okazał się słabszy od swego rywala. Jedynej porażki doświadczył 14 września 2013 roku w walce z Floydem Mayweatherem Jr.

Saul Canelo Alvarez rekord

Do tej pory Saul Canelo Alvarez stoczył aż 59 walk. 56 z nich wygrał, w tym 38 przed czasem, jedną przegrał i dwukrotnie remisował.

Saul Canelo Alvarez doping

Saul Alvarez podczas swojej kariery zaliczył wpadkę dopingową. Rewanżowy pojedynek z Giennadijem Gołowkinem pierwotnie został zaplanowany na 5 maja 2018 roku, jednak musiał zostać przesunięty na 15 września z powodu wykrycia w organizmie Meksykanina klenbuterolu. Za to przewinienie Canelo został zawieszony na pół roku. Według pięściarza powodem wykrycia niedozwolonej substancji było spożycie przez niego zanieczyszczonego mięsa.

Saul Canelo Alvarez zarobki

Saul Alvarez za swoje pojedynki otrzymuje ogromne pieniądze. Od wielu już lat należy do najlepiej opłacanych zawodników na świecie. Przy okazji każdej walki może liczyć na gażę w okolicach 20-30 milionów dolarów, a za rewanżowy pojedynek z Giennadijem Gołowkinem wypłata Meksykanina sięgnęła nawet 40 milionów. W październiku 2018 roku platforma DAZN podpisała z Alvarezem pięcioletni kontrakt warty 365 milionów dolarów.

Saul Canelo Alvarez żona

Saul Canelo Alvarez żona, czyli z kim jest żonaty 31-latek? Żoną meksykańskiego zawodnika jest Fernanda Gomez. Para wzięła ślub w maju 2021 roku.

Saul Canelo Alvarez Instagram

Meksykański pięściarz należy do najpopularniejszych sportowców na świecie. Posiada ogromną rzeszę fanów co przekłada się także na statystyki na jego mediach społecznościowych. Na swoim Instagramie posiada obecnie ponad 10 milionów obserwujących. Jego konto można znaleźć pod nickiem @canelo.


Ile przegranych na koncie ma Saul Canelo Alvarez?
Alvarez do tej pory przegrał tylko raz. Zawodnikiem, który wygrał z Meksykaninem był Floyd Mayweather Jr.
W ilu kategoriach wagowych Saul Canelo Alvarez zdobywał mistrzowskie tytuły?
Saul Canelo Alvarez mistrzowskie tytuły zdobywał w aż czterech kategoriach wagowych.