Dziś przed południem beniaminek PKO BP Ekstraklasy ogłosił, że szeregi ich drużyny zasila bramkarz - Krzysztof Kamiński, który do Chorzowa przenosi się w ramach transferu medycznego - na zasadach wypożyczenia z Wisły Płock do końca bieżącego roku.

Nowy bramkarz w Ruch Chorzów

Dla 32-latka jest to powrót do Niebieskich po trzech latach nieobecności. Sam Kamiński w latach 2012-2015  miał okazję wystąpić dla klubu z Cichej łącznie w 44 spotkaniach, by potem przenieść się do Japonii, konkretnie do zespołu - Jubilo Iwata, gdzie spędził tam 5 lat, rozegrają na poziomie J1 League aż 113 meczów. Po tym czasie powrócił ponownie do Wisły Płock, skąd wcześniej do 2012 roku  był ich zawodnikiem. W poprzednim sezonie drużyna z Płocka spadła z PKO BP Ekstraklasy. 32-latek w tym sezonie Fortuna 1 Ligi rozegrał dla Nafciarzy 4 spotkania + 1 spotkanie w Fortunie Pucharze Polski.

Teraz jednak Kamiński przez pewien czas będzie musiał pomóc Ruchowi Chorzów w wyjściu z dna tabeli PKO BP Ekstraklasy. Aktualnie podopieczni Jarosława Skrobacza znajdują się dopiero na 17. miejscu ze zdobytymi zaledwie 7 punktami przy rozegranych 11 spotkaniach. Patrząc też że ostatnio numer jeden- Michał Buchalik obecnie leczy kontuzję i będzie niedostępny przez kilka tygodni, a jego zmiennik - Kuba Bielecki puszcza zbyt wiele bramek, to pozyskanie Kamińskiego może być zbawieniem dla chorzowskiego klubu.