W Nyonie zakończyło się losowanie par 1/16 finału Ligi Europy UEFA. W losowaniu wzięły udział zespoły z drugich miejsc w grupach Ligi Europy i spadkowicze z Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze 1/16 finału odbędą się 15 lutego, rewanże 22 lutego.

Ceremonia losowania

W roli "sierotki" wystąpił Julien Escudé, były zawodnik m.in. AFC Ajax, Sevilla FC i Stade Rennais. Losowanie przebiegło bez komplikacji, dojdzie do kilku szlagierów, hitem dwumecz AS Roma vs Feyenoord, rewanż za finał Ligi Konferencji UEFA 2021/2022. Wiele emocji dostarczy koneserom piłki także dwumecz AC Milan ze Stade Rennes i Szachtara Donieck z Olympique Marsylia.

Na kogo trafili Polacy?

Na tym etapie rozgrywek wystąpi 3. Polaków, Nicola Zalewski w rozstawionej AS Roma i 2. Biało-Czerwonych w klubach nierozstawionych, Przemysław Frankowski z RC Lens i Łukasz Łakomy z BSC Young Boys Berno.

Los okazał się mało fortunny dla drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho, AS Roma trafiła na holenderski Feyenoord Rotterdam. Klub Przemysława Frankowskiego, RC Lens zmierzy się z Freiburgiem, Łukasz Łakomy wraz z kolegami z Young Boys Berno zagra przeciwko Sportingowi Lizbona.

W 1/8 finału Ligi Europy do zwycięzców dwumeczów dołączą triumfatorzy grup Ligi Europy m.in. Atalanta Bergamo i Liverpool FC. Mecze fazy 1/8 finału Ligi Europy odbędą się 7 i 14 marca. Finał Ligi Europy UEFA 2023/24 odbędzie się 22 maja 2024 roku na Aviva Stadium w Dublinie.

Oto zestawienie wszystkich par 1/16 finału Ligi Europy UEFA: