Gwiazda brazylijskiej piłki Neymar Jr znów jest kontuzjowany. Tym razem, przerwa w grze będzie naprawdę długa, ponieważ zawodnik zerwał więzadło krzyżowe (ACL). Przerwa zawodnika saudyjskiego Al-Hilal potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Kontuzja Neymara - ile potrwa?

Trzeba przyznać, że Brazylijczyk nie ma ostatnio szczęścia. 31-latek niedawno wrócił po jednej z kontuzji, a już czeka go kolejna dłuższa przerwa. Zerwanie więzadła krzyżowego jest jedną z najpoważniejszych kontuzji jaka może się przydarzyć piłkarzowi. Aby wrócić do zdrowia, Neymar będzie musiał przejść operację, a przerwę od gry szacuje się na co najmniej 4 miesiące.

Neymar kontuzjowany w meczu z Urugwajem

Całe zdarzenie miało miejsce podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Typy na Urugwaj - Argentyna były bardzo atrakcyjne i można było znaleźć kilka perełek. Pomimo, że faworytem była ekipa Canarinhos, to zwycięsko z meczu wyszła ekipa gospodarzy. Swojej reprezentacji nie pomógł Neymar, który opuścił boisko już w pierwszej połowie spotkania.

Sam Brazylijczyk wydaje się być mocno podłamany swoją sytuacją zdrowotną. Zawodnik w swoich social mediach odniósł się do swojej kontuzji wskazując, że będzie potrzebował dużego wsparcia rodziny i bliskich. Coraz więcej mówi się o potencjalnym zakończeniu kariery przez piłkarza. Brak jest jednak jeszcze oficjalnych informacji na ten temat.