Porównywanie kursów bukmacherskich stanowi istotny element zakładów wzajemnych. Analiza wysokości kursów staje się ważnym czynnikiem w procesie wyboru najlepszego bukmachera. Internetowa porównywarka kursów bukmacherskich pomaga typerom w selekcjonowaniu właściwych zakładów.

Gdzie znaleźć zestawienie kursów bukmacherskich i co ono zawiera?

Internetowa porównywarka kursów bukmacherskich to doskonałe narzędzie analityczne, które porównuje kursy kilkunastu legalnych bukmacherów na te same zdarzenia. Takie zestawienie poza kursami zazwyczaj zawiera następujące informacje:

 • Zachowanie kursów
  Porównywarka monitoruje, czy kursy zostały zmniejszone, czy uległy wzrostowi.
 • Payout
  Określa on marżę bukmachera, czyli procent stawki, jaką firma bukmacherska wypłaci typerom na skutek wygranej. Odejmując payout od wartości 100%, otrzymujemy marżę dla danego zakładu.
 • Valuebety
  Porównanie kursów pokazuje nam również valuenety, czyli zawyżone kursy w porównaniu do tych wystawionych przez pozostałych operatorów.
 • Surebety
  Dzięki zestawieniu wszystkich kursów można znaleźć również surebety, czyli zdarzenia, które gwarantują pewny zysk.

Najpopularniejszą porównywarką kursów bukmacherskich jest ta na stronie oddsportal.com. Znajdziemy tam bardzo bogatą bazę spotkań i kursów, a także wyniki na żywo. Warto docenić także Oddsportal za polską wersję strony.

Skąd wynikają różnice w kursach bukmacherskich?

Podstawową ustalania kursów przez bukmacherów jest polityka biznesowa danej firmy. Kursy bukmacherskie stanowią nie tylko wyznacznik prawdopodobieństwa określonego wyniku, lecz także narzędzie bukmacherskie do przyciągania większej liczby klientów. Można śmiało stwierdzić, że wysokie kursy to najlepszy rodzaj promocji.

Drugą przyczyną różnic kursowych u bukmacherów staje się odmienna analiza prawdopodobieństwa. Dla każdego spotkania z oferty, sztab analityków bukmachera dokonuje oceny możliwych scenariuszy wyniku. Ustala procentowe prawdopodobieństwo poszczególnych zdarzeń, co ma swoje odzwierciedlenie w ostatecznym kursie. Osoby odpowiedzialne za ustalanie kursów u bukmacherów cechują się rozmaitymi opiniami i schematami myślenia, co widoczne jest w kursach u poszczególnych bukmacherów.

Czy porównywanie kursów bukmacherskich ma duże znaczenie?

Porównywanie kursów bukmacherskich ma spore znaczenie, jeśli chcemy sobie zapewnić najkorzystniejsze warunki do gry. Pozornie niewielka różnica w kursach, przy dużych stawkach na zakład może przerodzić się w zauważalną różnicę pieniężną. Zwłaszcza gdy decydujemy się na grę za duże stawki.

Dlatego właśnie porównywarka kursów bukmacherskich powinna być stałym narzędziem dla każdego gracza. Często można bowiem znaleźć znacznie korzystniejsze kursy, które pozwolą nam na zmaksymalizowanie wygranych.

Jak wykorzystać porównywanie kursów bukmacherskich?

Mając konto zaledwie u jednego bukmachera, trudno będzie w jakikolwiek sposób wykorzystać informacje o kursach. Czasami może się zdarzyć, że gra u tylko jednego operatora uniemożliwi nam skorzystanie z najwyższych kursów. Dlatego warto założyć konta u kilku największych bukmacherów. Otrzymamy wówczas elastyczność nie tylko przy wyborze zakładu o największych kursach, lecz również szansę na skorzystanie z promocji okresowych, jakie pojawiają się u większości firm.

Porównywarka kursów u bukmacherów została stworzona do zapewnienia graczom klarownych informacji o warunkach typowania w rozmaitych firmach, a co za tym idzie zwiększenia szans na duże zyski.

Najlepsza porównywarka kursów bukmacherskich - gdzie ją znaleźć?

Najlepszą i najpopularniejszą porównywarką kursów bukmacherskich jest wcześniej już wspomniany Oddsportal. Na rynku usług tego typu znajduje się jednak wiele innych sprawdzonych rozwiązań, które w przystępny sposób podają niezbędny pakiet informacji.

Dane w porównywarce podlegają ciągłym aktualizacjom. Zestawienie kursów bukmacherskich informuje o zwyżce/zniżce kursowej, a to może służyć jako sygnał ostrzegawczy dla typerów. Modyfikacje kursowe nigdy nie dzieją się bez przyczyny. Porównywarka kursów to skuteczne narzędzie do zagwarantowania sobie najwyższej możliwej wygranej. Warto zatem korzystać z niej przed każdym zawarciem kuponu, mając pełną świadomość aktualnych warunków u poszczególnych bukmacherów.


Czy porównywanie kursów ma duże znaczenie w bukmacherce?
Porównywanie kursów bukmacherskich ma spore znaczenie, jeśli chcemy sobie zapewnić najkorzystniejsze warunki do gry.
Gdzie znaleźć najlepszą porównywarkę kursów?
Na rynku znajduje się wiele usług tego typu, jednak najpopularniejszą porównywarką jest oddsportal.com.