Pierwsze starcie Asseco Resovi w Lidze Mistrzów zakończyło się porażką. Polski klub przegrał z francuską drużyną, Tours VB. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Jak zaprezentował się rzeszowski zespół?

Fatalna gra

Asseco Resovia, tak jak inni polscy przedstawiciele na turnieju, klasyfikują się wysoko w rankingach Ligi Mistrzów. Fani drużyny liczyli na pozytywne rozpoczęcie fazy grupowej. Nadzieje pokładane w zawodnikach umarły podczas spotkania z francuską drużyną. Rzeszowianie mieli dużo trudniejsze zadanie niż inne polskie zespoły. Tours VB to drużyna reprezentująca wysoki poziom. Początek spotkania był dosyć wyrównany i narobił nadziei widzom, mimo to dwa sety zakończyły się przegraną Asseco Resovi. Trzeci set był przełomowym. Polskiemu zespołowi udało się wyjść z opresji Francuzów i zwyciężyć. Euforia nie trwała długo. Pod koniec czwartego seta rzeszowianie zatrzymali swoją aktywność na boisku, co umożliwiło Tours VB objęcie prowadzenia i zwycięstwo. Rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzów dopiero się rozpoczęły, a fani drużyny liczą, że Asseco Resovia pokaże na co ją stać.