W marcu odbędą się baraże, które zadecydują o tym, czy Polska zagra w Euro 2024. Do tego czasu daleka droga, w związku z czym eksperci i kibice dywagują na temat szans poszczególnych drużyn na awans. W ocenie “We Global Football” nie jesteśmy faworytami.

Walia faworytem, Polska druga w zestawieniu

Reprezentacja Polski po remisie z Czechami (1:1) utrudniła sobie drogę do Euro 2024. Naszych reprezentantów czekają marcowe baraże. O wyjazd do Niemiec najpierw zagrają z Estończykami, a następnie z lepszym w meczu Walia-Finlandia.

Profil We Global Football na platformie X (poprzednio Twitter) wyliczył szanse poszczególnych drużyn na awans. Okazało się, że największe szanse na awans mają Walijczycy - 44,5%. Polacy w tej klasyfikacji zajmują drugie miejsce - 34,6%. Mniejsze szanse daje się pozostałym drużynom - Finowie mają 17,7% szans, natomiast Estończycy zaledwie 3,2%.

W finałowym starciu Walia najprawdopodobniej zagra u siebie. To może więc przeważać na ich korzyść. Jak wiemy, statystyki nie grają, w związku z czym czekamy na start baraży. Pierwszy mecz z Estonią odbędzie się 21. marca. Finał zaplanowano pięć dni później.