W dniu dzisiejszym odbyły się oba mecze półfinałowe Pucharu Polski. O awans do finały walczyły drużyny Pogoni Szczecin, Jagielloni Białystok, Wisły Kraków oraz Piasta Gliwice. Samo to zestawienie dawało gwarancje nietypowego finału, ponieważ już przed meczami było wiadomo, że zabraknie takich drużyn jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Raków Częstochowa.

Pierwszoligowiec w finale!

Pierwszym meczem półfinałowym był pojedynek Wisły Kraków z Piastem Gliwice. Według bukmacherów, minimalnym faworytem był zespół gości - zapewne z uwagi na występowanie w wyższej klasie rozgrywkowej. Mimo tego, to zespół z Krakowa lepiej wszedł w mecz, strzelając dwie bramki już w pierwszej połowie. Piast był w stanie odpowiedzieć tylko raz, przez co to drużyna Wisły Kraków wywalczyła awans do wielkiego finału.

Drugi mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. Do wyłonienia drugiego finalisty potrzebna była dogrywka, ponieważ w regulaminowym czasie gry pomiędzy Pogonią Szczecin, a Jagiellonią Białystok, padł bramkowy remis 1-1. W dogrywce szalę zwycięstwa przechylili jednak gospodarze strzelając zwycięskiego gola w 98 minucie. Sprawia to, że w finale Pucharu Polski zmierzy się Pogoń Szczecin i Wisła Kraków.