Zakończyła się już faza 1/8 finału Ligi Europy. Najpewniejszym awansem może pochwalić się Liverpool, który w dwumeczu pokonał Spartę Praga aż 11-2. Tak wysokie prowadzenie zawsze jest szansą do rotacji. Nie inaczej było tym razem - Jurgen Klopp postanowił sprawdzić jak poradzi sobie Mateusz Musiałowski.

Musiałowski zadebiutował w Liverpoolu

20-latek urodzony w Częstochowie długo czekał na ten moment. Do kadry Liverpoolu dołączył on 1 sierpnia 2020 roku. Dotychczas rozgrywał on mecze dla młodzieżowych drużyn The Reds. W pierwszej kolejności występował w kadrze U18, później U21. W tym sezonie rozegrał on 9 meczów w młodzieżowej Premier League 2, strzelając przy tym 3 bramki i dokładając jedną asystę.

Debiut w seniorskiej kadrze Liverpoolu, w meczu Ligi Europy, jest sygnałem, że Jurgen Klopp widzi potencjał w Musiałowskim. Jest to dobra informacja dla polskich kibiców, ponieważ przypominamy, że to właśnie pod okiem niemieckiego selekcjonera rozwijał się Robert Lewandowski. Pozostaje mieć nadzieję, że Polak będzie otrzymywał teraz więcej minut, co pozwoli mu osiągać szczyty jego potencjału.