Pink MMA, czyli kolejna organizacja na polskim rynku federacji typu freak fight. Czym jest Pink MMA?

Co to jest Pink MMA?

Co to jest Pink MMA? Czym jest Pink MMA? Gdy po raz pierwszy w sieci można było przeczytać informacje na temat tego projektu, z pewnością wielu fanów pojedynków typu freak fight zadawało sobie tego typu pytania.

Jak się okazało, Pink MMA to kolejna organizacja zestawiająca pojedynki celebrytów czy twórców internetowych. Jest to jednak federacja wyróżniająca się na tle innych tym, że zrzesza ona osoby ze środowiska LGBT.

"Pierwsza tęczowa federacja MMA na świecie" - czytamy na oficjalnym profilu organizacji.

Pink MMA włodarze

Kto stoi za Pink MMA? Włodarze Pink MMA zostali ogłoszeni przy okazji startu federacji. Jak się okazało, jako włodarza organizacji Pink MMA przedstawiono Ewę Lubert, polską modelkę i zawodniczkę sportów sylwetkowych.

Jedną z twarzy Pink MMA jest również Agnieszka Skrzeczkowska, polska modelka oraz partnerka Karoliny Bruszczyńskiej, zawodniczki FAME MMA.

Pink MMA zawodnicy

Zawodnicy Pink MMA, czyli przedstawiciele świata LGBT w klatce na zasadach MMA. Zanim jednak federacja ogłosiła angaż pierwszych zawodników, dowiedzieliśmy się, kto skomentuje premierowe wydarzenie. Komentatorem Pink MMA został Dżaga.

Na początku działalności federacji zostało ogłoszone również nawiązanie współpracy z Charlotte Drag Queer.

Pink MMA historia

Historia Pink MMA rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku. Dokładnie 14 kwietnia na oficjalnym profilu na Instagramie federacji pojawiła się pierwsza zajawka profilu. W kolejnych dniach zamieszczono pierwsze ogłoszenia, a 19 kwietnia dowiedzieliśmy się, kto jest włodarzem Pink MMA.

Natomiast historia Pink MMA, jeśli chodzi o same gale, to 3 czerwca 2022 roku - właśnie na ten dzień zaplanowano bowiem debiutanckie wydarzenie spod tego szyldu.

Pink MMA zasady

Jakie są zasady w Pink MMA? Wszystko wskazuje na to, że zasady walk Pink MMA będą takie, jakie znamy z innych federacji typu freak fight, czyli między innymi FAME MMA (zobacz także typy na FAME MMA) czy High League. Trzyminutowe rundy, dłuższe przerwy i zasady amatorskiego MMA, czyli między innymi bez możliwości uderzenia łokciem. Wszystko po to, żeby chronić zdrowie zawodników, dla których często występ na takiej gali jest pierwszą walką w życiu.

Pink MMA Instagram

Instagram Pink MMA to pinkmma_official. Właśnie za pośrednictwem tej platformy społecznościowej organizacja ogłasza kolejne transfery czy zestawienia, więc jeśli ktoś jest ciekawy, z pewnością właśnie na Instagramie Pink MMA premierowo otrzyma tego typu informacje.


Co to jest Pink MMA?
Jest to polska organizacja typu freak fight zrzeszająca osoby LGBT.
Kim są włodarze Pink MMA?
Włodarzem Pink MMA jest Ewa Lubert.