W poniedziałek, 12 czerwca 2023 miała miejsce pierwsza zamknięta konferencja prasowa CLOUT MMA. Nigdzie nie było dostępu do transmisji na żywo, jednak po jej zakończeniu dostaliśmy masę zdjęć, filmów czy nowych istotnych informacji.

Pierwsza konferencja CLOUT MMA

W spotkaniu uczestniczyli ambasadorka Lexy Chaplin oraz drugi ambasador Sławomir Peszko, a także rzecznik prasowy Mateusz Sowiecki oraz znany już wszystkim Arkadiusz Pawłowski.

Czego więc się dowiedzieliśmy po konferecji? Między innymi daty oraz miejsca najbliższej gali! Pierwszą edycję CLOUT MMA zobaczymy już 5 sierpnia w COS Torwar w Warszawie.

Rzecznik prasowy federacji nakreślił także, że nowo powstałe CLOUT MMA to całkowicie świeża organizacja. Nie posiada ona powiązań z chwilowo niedziałającym High League. Także żadnego z właścicieli federacji CLOUT nie objęto sankcjami.

Poinformowano również o powodzie niedawnej zmiany loga - decyzja została podjęta ze względu na opinię publiczną. Lexy wyraziła też nadzieję, że federacja nie będzie kojarzona z istniejącym wydarzeniem CLOUT FESTIVAL.

Sławomir Peszko - debiut w CLOUT MMA

Dowiedzieliśmy się także o tym, że Sławomira Peszko zobaczymy nie tylko za mikrofonem, ale również w oktagonie! Zaplanował on swój debiut na rok 2024, podkreślając że to jego marzenie. Jeśli chodzi o Lexy - poinformowała, że również nie zamierza rezygnować z tego sportu. Jednak w najbliższym czasie nie zobaczymy jej jako zawodniczki.

Przyszłe konferencje CLOUT MMA

Zostaliśmy zapewnieni, że już wkrótce poznamy pierwsze zestawienia walk. Federacja oświadczyła także, że ich zawodnicy nie będą zachowywać się w sposób patologiczny, więc w przyszłości możemy spodziewać się spokojniejszych konferencji publicznych. Również nie zobaczymy na nich Lexy - influencerka wyjaśniła, że nie planuje bezpośredniego uczestnictwa w zdarzeniach.